Sabiedrībai

Rīgas brīvosta ir lielākā Latvijas osta, kas ik gadu nodrošina vairāk nekā 50% no Latvijas ostās pārkrauto kravu apjoma.

2023. gadā Rīgas ostas uzņēmumi Latvijas ekonomikā ienesa vairāk nekā 200 miljonus eiro. Saskaņā ar domnīcas CERTUS pētījumu katra Rīgas ostā pārkrautā kravu tonna nodrošina 10,7 eiro pienesumu Latvijas IKP

Rīgas brīvosta ir nozīmīgs un sociāli atbildīgs darba vietu radītājs. Te ikdienā strādā vairāk nekā 200 uzņēmumu – kravu pārkraušanas un uzglabāšanas termināļi, ražošanas, kuģu būves un remonta kompānijas, kuģu aģentēšanas, apgādes, bunkurēšanas  un citu ostas pakalpojumu sniedzēji - kopā nodrošinot darba vietas vairāk nekā 4000 cilvēkiem.

Kā sociāli atbildīga organizācija, kam rūp apkārtējā vide un pilsētas iedzīvotāju dzīves kvalitāte, Rīgas brīvostas pārvalde gan pati, gan sadarbībā ar ostas apkaimju iedzīvotājiem un citiem sadarbības partneriem īsteno dažādus sociālās atbildības projektus - vides aizsardzībā, zaļās domāšanas popularizēšanā, ostas vēsturiskā mantojuma saglabāšanā, zinātnes un izglītības attīstībā ostu, jūrniecības un loģistikas jomās, kā arī iesaistoties sabiedrībā iemīļotu un atzītu kultūras, sporta un izglītības notikumu īstenošanā.


Jūs var interesēt: