Sīkdatņu izmantošanas noteikumos Rīgas brīvostas pārvaldes (turpmāk – Pārvalde) interneta vietnēs (turpmāk – dokuments) ir aprakstīta sīkdatņu izmantošana Pārvaldes interneta vietnē: www.rop.lv (turpmāk – Pārvaldes mājaslapa). Dokumentā norādīti sīkdatņu lietošanas nolūki, kā arī lietotāju tiesības mainīt un izvēlēties sīkdatņu lietošanu atbilstoši savām vajadzībām.

Kas ir sīkdatnes?

Sīkdatnes ir mazas teksta datnes, kuras tīmekļa pārlūkprogramma (piemēram, Google Chrome, Microsoft Edge, Internet Explorer, Safari u.c.) saglabā lietotāja galiekārtā (datorā, viedtālrunī, planšetē) brīdī, kad lietotājs apmeklē tīmekļa vietni, lai identificētu pārlūkprogrammu vai pārlūkprogrammā saglabātu informāciju vai iestatījumus.
Tādējādi ar sīkdatņu palīdzību tīmekļa vietne iegūst spēju saglabāt lietotāja individuālos iestatījumus, atpazīt viņu un atbilstoši reaģēt, ar mērķi uzlabot mājaslapas lietošanas pieredzi. Lietotājs var noraidīt vai ierobežot sīkdatņu izmantošanu, taču bez sīkdatnēm nebūs iespējams pilnvērtīgi izmantot visas mājaslapas funkcijas.

Kādas sīkdatnes tiek izmantotas?

Atkarībā no veicamajām funkcijām un izmantošanas mērķa, Pārvalde izmanto nepieciešamās un analītiskās sīkdatnes. Nepieciešamās sīkdatnes tiek izvietotas pēc noklusējuma, jo bez tām tīmekļa vietne nevar pilnvērtīgi darboties. Savukārt, par sīkdatnēm, kas tiek izmantotas statistikas nolūkiem (analītiskās sīkdatnes), mēs prasām Jūsu piekrišanu. Sniedzot piekrišanu sīkdatņu joslā, kas tiek parādīta, kad apmeklējat Pārvaldes mājaslapu, Jūs izvēlaties, vai atļaujat mums izmantot noteiktas sīkdatņu kategorijas.

Pārvalde izmanto šādus sīkdatņu veidus:

Nepieciešamās sīkdatnes

Nosaukums Domēns Nolūks Sīkdatnes glabāšanas laiks
PHPSESSID rop.lv Sesijas, jeb noteikti nepieciešamā sīkdatne, kas ļauj atpazīt pārlūkprogrammu, ierīci un tai piešķirto Interneta protokola (IP) adresi, mājaslapas apmeklēšanas laikā Vietnes apmeklējuma laiks – tiek dzēstas, aizverot pārlūkprogrammu
cf_clearance rop.lv Tiek izmantota, lai aizsargātu mājaslapu no nevēlamas un potenciāli kaitīgas piekļuves 30 minūtes, taču mājaslapas administrators var šo termiņu pielāgot
Sikd_sagl rop.lv Sīkdatne, kas tiek izmantota, lai saglabātu vietnes lietotāja veiktos sīkfailu iestatījumus 3 mēneši

Analītiskās sīkdatnes

Nosaukums Domēns Nolūks Sīkdatnes glabāšanas laiks
_ga rop.lv Google Analytics sīkdatne, kas nodrošina iespēju veikt unikālo lietotāju uzskaiti tīmekļa vietnē 2 gadi
_gat rop.lv Sīkdatne paredzēta, lai regulētu pieprasījuma līmeni un datu apkopojumu 1 diena

Vairāk par Google Analytics sīkdatņu izmantošanu

Pārvaldes mājaslapā tiek izmantotas uzņēmuma “Google Inc.” programmas Google Analytics radītas sīkdatnes, kas ļauj analizēt mājaslapas apmeklētāju darbības.
Mājaslapas apmeklētāju IP adreses, pielietojot IP-anonimizāciju, tiek saīsinātas Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas teritorijā un tikai izņēmuma gadījumos var tikt nodotas apstrādei uz “Google Inc.” serveriem.

Saskaņā ar “Google Inc.” pakalpojumu sniegšanas noteikumiem un “Google Analytics” pakalpojuma sniegšanas noteikumiem “Google Inc.” šo informāciju izmanto, lai Interneta vietnes uzturētājiem sagatavotu ziņojumus par lietotāju aktivitātēm tīmekļa vietnē un sniegtu citus ar tīmekļa vietnes izmantošanu saistītus pakalpojumus.

Kā apstiprināt, noraidīt vai pārvaldīt sīkdatnes?

Apmeklējot Pārvaldes mājaslapu, lietotājam tiek attēlots logs ar ziņojumu par to, ka tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Pēc noklusējuma visas sīkdatnes, izņemot nepieciešamās sīkdatnes, kas nodrošina tīmekļa vietnes tehnisko darbību un funkcionalitāti, ir atspējotas. Nepieciešamās sīkdatnes tiek iestatītas automātiski un tām nav jāiegūst lietotāja piekrišana.
Ja Jūs noklikšķināsiet uz opcijas “Jā, piekrītu”, tas nozīmēs, ka esat piekritis visām analītiskajām sīkdatnēm, kas atrodas tīmekļa vietnē, un apstiprinās, ka esat iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm, to izmantošanas nolūkiem, kā arī gadījumiem, kad informācija tiek nodota trešajām personām.
Ja vēlaties, lai Jūsu ierīcē netiktu izmantotas sīkdatnes, lūdzu, nospiediet opciju "Nē, nepiekrītu". Jūs varat atteikties no visām sīkdatnēm, izņemot nepieciešamās sīkdatnes.

Kontaktinformācija jautājumos par sīkdatņu izmantošanu

Elektroniski: uz e-pastu info [at] rop.lv;
Rakstveidā pa pastu uz adresi: Rīgas brīvostas pārvalde, Kalpaka bulvāris 12, Rīga, LV-1010.

Personas datu apstrāde

Līdzās šai Sīkdatņu izmantošanas politikai Pārvalde personas datu apstrādi veic saskaņā ar personas datu apstrādes principiem, kas ir pieejami Pārvaldes privātuma politikā.

Politikas izmaiņas

Pārvaldei ir tiesības jebkurā brīdī izmainīt šo sīkdatņu izmantošanas politiku. Visas izmaiņas sīkdatņu izmantošanas politikā tiks publicētas Pārvaldes mājaslapā.

Dokuments spēkā no 14.12.2023.