Rīga ir rosīga pasažieru osta un viens no interesantākajiem kruīzu galamērķiem Baltijas jūrā. Par pievilcīgu to padara Rīgas pilsētas piedāvājums kruīza tūristiem, ko novērtē pasažieri, un piemērotā infrastruktūra, ko novērtē kruīzu kompānijas.

820 gadus senā Rīgas pilsēta ar visdažādāko laika posmu atstātajām vēstures liecībām, apvienojumā ar mūsdienīgu un kvalitatīvu viesmīlības nozares piedāvājumu apmierinās pat visprasīgāko kruīza tūristu vēlmes un prasības. Papildus jāņem vērā, ka, pateicoties centrālajam novietojumam un attīstītajam ceļu tīklam, no Rīgas kruīza ietvaros ir ātri un ērti sasniedzamas arī ievērojamākās tūrisma apskates vietas citur Latvijā.


Pasažieru kuģu grafiks


Infrastruktūra pasažieru uzņemšanai

Rīgas ostā ir piemērota infrastruktūra pasažieru uzņemšanai, un tā tiek attīstīta atbilstoši mūsdienu pasažieru pārvadājumu un kruīzu industrijas prasībām. Tiek nodrošināta arvien lielāku pasažieru kuģu droša ienākšana un kvalitatīva apkalpošana ostā, vienlaikus mazinot to atstāto ietekmi uz apkārtējo vidi un pilsētas ekosistēmu.

Rīgas ostas tehniskās un navigācijas iespējas ļauj droši un ātri apkalpot lielos kruīza kuģus. Lielākais kruīza kuģis, kas viesojies Rīgas ostā, ir “Celebrity Silhouette” ar vairāk nekā 2700 kruīza pasažieriem. Kuģa garums - 319 metri, platums - 36,8 metri, maksimālā iegrime - 8,6 metri un GT - 122 tūkstoši tonnu.


Rīgas pasažieru osta

“Rīgas pasažieru osta”, pie kuras piestātnēm tiek apkalpota lielākā daļa no kruīza kuģiem, atrodas Rīgas pilsētas centrā, īsas pastaigas attālumā no vecpilsētas un galvenajām tūristu apskates vietām.

Ceļotājiem “Rīgas Pasažieru ostā” ir pieejams: