14.10.2021.
Vizīte Kzahstānā

Rīgas osta kopā ar LR Satiksmes ministriju, VAS Latvijas dzelzceļš, Ventspils brīvostu un Liepājas SEZ ar vienoto zīmolu “Via Latvia” no 13. līdz 15. oktobrim Almatā, Kazahstānā pārstāv Latviju starptautiskajā izstādē “TransLogistica Kazakhstan 2021”.

Vizītes Kazahstānā mērķis ir parādīt Rīgas ostu kā izdevīgu, mūsdienīgu un efektīvu Eirāzijas tranzīta koridora sastāvdaļu un sekmēt tranzīta kravu, īpaši konteinerkravu, plūsmu izmantojot jaunas loģistikas ķēdes caur Rīgas ostu uz Skandināviju un Rietumeiropu.

Rīgas ostai Kazahstāna ir nozīmīgs partneris, ņemot vērā gan tās iekšējā tirgus apjomus un eksporta potenciālu, gan tās transporta politiku, kas pēdējos gados ļoti nopietni vērsta uz Kazahstānas kā tranzītvalsts starp Eiropu un Ķīnu attīstību. Attīstot jaunas loģistikas ķēdes, Kazahstāna var kļūt par nozīmīgu partneri konteinerkravu piesaistē no Ķīnas. Tāpat ir vērojama Kazahstānas investoru interese par iespējām Rīgas ostā izveidot savus termināļus.

Izstāde Almatā, kas ir nozīmīgs reģiona biznesa, tirdzniecības un loģistikas centrs, paver iespējas uzrunāt arī partnerus no citām Centrālāzijas valstīm – Uzbekistānas, Kirgizstānas, kā arī no Ķīnas.


Papildus informācija medijiem:

Liene Ozola
Liene Ozola
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
  • Liene.Ozola [at] rop.lv, +371 670 308 53
  • Rīgas brīvostas pārvalde
  • Kalpaka bulvāris 12, Rīga, Latvija, LV-1010