21.09.2022.
Translogistica Kazakhstan 2022

Šonedēļ Almatā, Kazahstānā, norisinās starptautiskā nozares izstāde “Translogistica Kazakhstan 2022”, kur zem vienotā zīmola VIALATVIA kopīgi ar ostas uzņēmumiem - WT Terminal, Rīgas Tirdzniecības osta, KS Terminal un BCT, piedalās arī Rīgas brīvostas pārvalde.

Izstāde šogad ir plaši apmeklēta. Jau pirmajā izstādes dienā vērojama liela interese par iespējām nosūtīt Kazahstānas ogles uz Eiropu, saņemti arī vairāki sadarbības pieprasījumi par iespējām Eiropā ražotu preču piegādēm konteineros uz Kazahstānu caur Rīgas ostu. Ir interese arī par dažāda veida Kazahstānas kravu - graudu, dažādu izejvielu, rūdu, ogļu, nogādāšanu Rīgas ostā pa dzelzceļu, kur ostas terminālos tās tiktu konteinerizētas un tālāk sūtītas pircējiem pa jūru, izmantojot konteinerlīnijas.

Tāpat Kazahstānas konteineru pārvadātāji aktīvi meklē kravas, ar ko piepildīt no Kazahstānas atsūtītos tukšos konteinerus sūtīšanai atpakaļvirzienā uz Kazahstānu. Kazahu uzņēmēji interesējas arī par mašīnu un iekārtu importu no Eiropas uz Kazahstānu smagajai rūpniecībai, ieguves rūpniecībai un mašīnbūvei caur Rīgas ostu - tās ir nestandarta kravas/projektu kravas, uz ko, kā zināms, īpaši specializējas Rīgas ostas komersanti. Vērojama interese arī par graudaugu eksportu no Kazahstānas caur Rīgas ostu.

Pieaugošo sadarbības potenciālu ar Kazahstānu uzsver arī Rīgas brīvostas pārvaldnieka vietnieks Edgars Sūna: “Pašreizējo ģeopolitisko notikumu kontekstā tiek meklēti jauni koridori Centrālāzijas tirgus nodrošināšanai. Rīgas ostai daudzu gadu laikā bijusi laba sadarbība ar Kazahstānu, kas šobrīd iegūst vēl jaunas dimensijas un virzienus, piemēram, Kazahstānas energoresursu tranzīts caur Rīgas ostu uz Eiropas tirgiem un konteinerizēto kravu plūsmas uz/no Kazahstānas”.

 


Papildus informācija medijiem:

Liene Ozola
Liene Ozola
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
  • Liene.Ozola [at] rop.lv, +371 670 308 53
  • Rīgas brīvostas pārvalde
  • Kalpaka bulvāris 12, Rīga, Latvija, LV-1010