14.07.2022.
Duisport

Atsaucoties Duisburgas ostas (Duisport) pārvaldes “Duisburger Hafen AG” uzaicinājumam, Rīgas brīvostas pārvaldes un VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) vadība šonedēļ apmeklēja Duisburgas ostu.

Vizītes laikā notika tikšanās ar uzņēmuma un ostas termināļu vadītājiem, pārrunātas sadarbības attīstības iespējas, kā arī apspriestas Duisport praktiskās iestrādes ūdeņraža un amonjaka kā enerģijas nesēju izmantošanā ostas un dzelzceļa transporta segmentā un izaicinājumi, ko šo energoresursu ražošana, uzglabāšana un pārvadāšana radīs.

“Vides aizsardzības izaicinājumi un karš Ukrainā dinamiski maina ne tikai patērētāju ieradumus, bet arī kravu pārvadājumu struktūru. Ciešāka Rīgas ostas sadarbība ar LDZ un tādiem multimodālo pārvadājumu veidošanas smagsvariem kā Duisport dod iespējas veidot un testēt jaunus loģistikas pakalpojumu piedāvājumus”, uzskata Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš.

LDz valdes priekšsēdētājs Māris Kleinbergs: “Starptautiskais kravu pārvadājumu tirgus pasaulē šobrīd piedzīvo ievērojamas pārmaiņas, kas rada iespējas jauniem un aktīviem tirgus dalībniekiem piedāvāt jaunus risinājumus. Esam jau ieguldījuši ļoti ievērojamu darbu, un viens no nozīmīgākajiem Eiropas loģistikas mezgliem – Duisport – to ir novērtējis un ir ieinteresēta attīstīt kravu pārvadājumus Baltijas virzienā. Mūsu radītais un šobrīd jaunu attīstības posmu piedzīvojošais triju Baltijas valstu kopīgais kravu pārvadājumu vilciena projekts “Amber Train” šajā savienojumā rada lielu potenciālu nākotnes sadarbībai.”

Amber Train” ir Latvijas, Lietuvas un Igaunijas nacionālo dzelzceļa uzņēmumu un Igaunijas “Operail” kopīgs projekts, pie kura attīstīšanas uzņēmumi strādāja jau vairākus gadus. Projekts palīdzēs Baltijas valstīm kopīgi attīstīt multimodālos kravu pārvadājumus, izmantojot dažādus transporta veidus. Šāda kravu transportēšanas metode ļauj ne tikai ietaupīt izmaksas klientiem un operatoriem, bet arī samazina vides piesārņojumu, trokšņu līmeni, satiksmes negadījumu un sastrēgumu skaitu.


Papildus informācija medijiem:

Liene Ozola
Liene Ozola
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
  • Liene.Ozola [at] rop.lv, +371 670 308 53
  • Rīgas brīvostas pārvalde
  • Kalpaka bulvāris 12, Rīga, Latvija, LV-1010