20.05.2022.
VIA Latvija

Šajā nedēļā Eiropā norisinājās vairāki nozīmīgi transporta un loģistikas nozares pasākumi, kuros aktīvu dalību ņēma arī Rīgas brīvostas pārvalde.

No 17. līdz 19. maijam Roterdamā, Nīderlandē, norisinājās starptautiskā izstāde “Breakbulk Europe 2022”. Tas bija lielākais un nozīmīgākais ģenerālkravu un projektu kravu loģistikai veltītais forums Eiropā. Pasākumu katru gadu apmeklē vairāk nekā 9700 nozares profesionāļi un lēmumu pieņēmēji - projektu īpašnieki, industriālie ražotāji, projektu loģistikas profesionāļi no 120 pasaules valstīm.

Rīgas brīvostas pārvalde izstādē pārstāvēja Latvijas transporta nozares vienoto zīmolu VIA Latvia.

Vizīte Roterdamā vainagojusies ar vairākiem nozīmīgiem kontaktiem perspektīvai sadarbībai. Breakbulk Europe 2022 laikā Rīgas brīvostas pārvaldes vadība tikās ar Duisport holdinga kompāniju pārstāvjiem, tai skaitā Duisport Packaging, kas nodrošina arī dažādu specifisku projekta kravu nostiprināšanu un iepakošanu pirms pārvadāšanas, Norvēģijas kuģu operatoru Baltic Lines, kas jau aktīvi nodrošina pārvadājumus no Rīgas ostas un plāno palielināt savu ekspozīciju Rīgā. Ar loģistikas kompānijām tika pārrunātas iespējas ro-ro kravu nosūtīšanai uz centrālo Eiropu, izmantojot Rīgas ostu. Jāatzīmē, ka būtiska interese tirgū vērojama arī par alternatīviem kravu koridoriem virzienā uz/no Ukrainas.

Šajā pašā laikā, no 17. līdz 19. maijam, strādājot pie Rīgas kā kruīzu galamērķa atpazīstamības un pozicionējot Rīgas ostu kā drošu, uzticamu sadarbības partneri, Rīgas brīvostas pārvalde piedalījās kruīzu nozares asociācijas “Cruise Europe” ikgadējo biedru konferencē, kas norisinājās Skotijas galvaspilsētā Edinburgā.

Konference pulcēja vairāk nekā 250 dalībniekus. Pasākuma ietvaros notika arī dažādas paneļdiskusijas par nozares aktualitātēm un citi tīkošanas pasākumi ar kruīzu līniju pārstāvjiem un speciālistiem no citu Eiropas ostu pārvaldēm.

“Cruise Europe” uzstājās vadošie speciālisti no daudzām kruīzu līnijām, tostarp, MSC Cruises, Princess Cruises, Ambassador Cruise Line, Fred. Olsen Cruise Lines, Phoenix Reisen, Saga Cruises u.c.


Papildus informācija medijiem:

Liene Ozola
Liene Ozola
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
  • Liene.Ozola [at] rop.lv, +371 670 308 53
  • Rīgas brīvostas pārvalde
  • Kalpaka bulvāris 12, Rīga, Latvija, LV-1010