23.09.2022.
graudu pārkraušanas tehnoloģijām citviet Eiropā

Šonedēļ Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš kopā ar lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības LATRAPS un Rīgas ostas termināla Alpha Osta vadību darba vizītē apmeklēja Vāciju un Dāniju.

Vizītes laikā delegācija devās uz Rostokas ostu, kur tikās ar ostas vadību, kā arī iepazinās ar graudu termināļa GT Rostock GmbH darbu. Tas ir viens no modernākajiem graudu termināliem Vācijā, kas gadā pārkrauj ap 1 miljoniem tonnu lauksaimniecības produktu. Termināls nodrošina pilnu graudu apstrādes ciklu, tai skaitā, kravu piegādei izmanto dzelzceļu.

Tika apmeklēta arī Masnedo osta Dānijā un viens no Copenhagen Merchants Group beramkravu termināliem. Tas pārsvarā nodarbojas ar lauksaimniecības produktu eksportu, tāpat specializējoties sojas spraukumu, kas tiek plaši izmantoti lopbarībā, importēšanā. Termināla vidējā jauda ir ap 400 000 t gadā. Līdzīgi kā Rīgas ostā, te bāzējas arī Yara minerālmēslu ražotne, kur minerālmēsli tiek pakoti un tālāk nogādāti Dānijas lauksaimniekiem.

Vizītes laikā Rīgas ostas pārstāvji Kopenhāgenā, Dānijā, piedalījās arī Baltic Grain Exhchange – vienā no nozīmīgākajiem lauksaimniecības nozares pasākumiem Baltijas reģionā, kur ik gadu tiekas lielākie reģiona graudu audzētāji, tirgotāji un pārkrāvēji.

Kopš 2018. gada Rīgas ostā par vairāk nekā 2,5 reizēm pieaudzis labības un lauksaimniecības produktu kravu īpatsvars, 2021. gadā sasniedzot 2,94 miljonus tonnu.

Labības un lauksaimniecības produkti ieņem aizvien nozīmīgāku lomu Rīgas brīvostas kravu portfelī/apgrozījumā 2021. gadā sasniedzot 2,94 milj. tonnu apgrozījumu jeb 14% no visām pārkrautajām kravām.


Papildus informācija medijiem:

Liene Ozola
Liene Ozola
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
  • Liene.Ozola [at] rop.lv, +371 670 308 53
  • Rīgas brīvostas pārvalde
  • Kalpaka bulvāris 12, Rīga, Latvija, LV-1010