09.01.2024.
ASV vēstnieks iepazīstas ar Rīgas ostu

Šodien, 9. janvārī, Rīgas ostā iepazīšanās vizītē ieradās ASV vēstnieks Latvijā Kristofers Robinsons ar savu komandu. Vēstnieks apmeklēja Rīgas ostas Kuģu satiksmes vadības centru, kur tikās ar Rīgas brīvostas pārvaldes vadību. Vizītes laikā tika runāts par ostas darbību un attīstības scenārijiem, ņemot vērā šī brīža ģeopolitiskos izaicinājumus kravu loģistikas nozarē.

Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš atzīmēja, ka viens no Rīgas ostas nākotnes attīstības stūrakmeņiem būtu veiksmīga viedu industriālo projektu realizācija ostas teritorijā un īpaši - zaļās enerģijas ražošanas segmentā. Tika pārrunāta arī saules enerģijas parka projekta virzība Spilves pļavās un iespējamie atbalsta risinājumi, kas būtu virzāmi valsts un pašvaldības līmenī, lai palīdzētu šādu apjomīgu zaļās enerģijas projektu veiksmīgākai un straujākai realizācijai.

Tāpat A.Zeltiņš informēja, ka pēdējo gadu laikā Rīgas osta ir uzkrājusi ievērojamu pieredzi un zināšanas, veicinot ārvalstu investoru interesi par vēja turbīnu komponenšu ražošanu ostas teritorijā: “Šāda veida ražotnei ir nepieciešama liela teritorija, kvalificēts darbaspēks un, galvenokārt, piekļuve transportēšanai pa ūdensceļiem. Visas šīs priekšrocības Rīgas ostai ir, tādēļ mēs aktīvi strādājam šajā virzienā”.

Vizītes laikā tika pārrunāta arī pasažieru infrastruktūras attīstības perspektīva - jaunā Rīgas pasažieru termināļa būvniecība sadarbojoties ar Rīgas pašvaldību un privāto investoru. Rīga ir iecienīts ASV kruīza tūristu galamērķis. Ceļotāji no ASV ir vieni no visbiežākajiem Rīgā sastopamajiem kruīzu kuģu pasažieriem, kas Rīgu apmeklē dažādu kruīzu kuģu operatoru organizētajos kruīzos pa Baltijas jūru. 2023. gadā gandrīz ceturtā daļa - 22% no visiem Rīgā apkalpotajiem kruīzu tūristiem bija no ASV.

Ņemot vērā Rīgas ostas lomu Latvijas un NATO militārās mobilitātes paaugstināšanā un sabiedroto kopējās drošības stiprināšanā, diskusiju fokusā bija arī vēstniecības iespējas sniegt atbalstu informācijas apritē un plānošanā, lai veicinātu Rīgas ostas vēl ciešāku iesaisti militārās loģistikas ķēdēs.


Papildus informācija medijiem:

Liene Ozola
Liene Ozola
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
  • Liene.Ozola [at] rop.lv, +371 670 308 53
  • Rīgas brīvostas pārvalde
  • Kalpaka bulvāris 12, Rīga, Latvija, LV-1010