01.10.2021.
ASV vēstnieka vizīte

Šodien, 1. oktobrī, Rīgas ostā iepazīšanās vizītē viesojās ASV vēstnieks Latvijā Džons Kārvails ar savu komandu. Apmeklējuma laikā vēstnieks tikās ar Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētāju Viesturu Zepu un pārvaldnieku Ansi Zeltiņu, kopīgi pārrunāja dažādus ar ostas attīstību un sadarbību saistītus jautājumus, kā arī iespējamo ASV investoru interesi industriālo zonu attīstībā Rīgas brīvostas teritorijā.

Kā zināms, Rīgas osta ir NATO stratēģiskais partneris. Pēdējo gadu laikā Rīgas ostai un tās termināliem ar ASV bruņotajiem spēkiem ir izveidojusies sekmīga sadarbība, transportējot NATO kravas.

Rīga ir arī iecienīts galamērķis jūras kruīzu kuģu kartē, vidēji gadā uzņemot tūristus no 121 pasaules valstīm. Zīmīgi, ka tieši ceļotāji no ASV ir vieni no visbiežākajiem Rīgā sastopamajiem kruīzu kuģu pasažieriem, kas Rīgu apmeklē dažādu kruīzu kuģu operatoru organizētajos kruīzos pa Baltijas jūru. 2019. gadā piektā daļa no visiem Rīgā apkalpotajiem kruīzu tūristiem bija no ASV (13,8 tūkst.). Šogad uz ASV no Rīgas ostas ar tiešajiem reisiem uzsākts arī Latvijas kokapstrādes produkcijas eksports.

Rīgas brīvosta ir lielākā osta Latvijā, kurā augstas kvalitātes pakalpojumus sniedz ap 200 ostā strādājošie privātie komersanti, tai skaitā 36 kravu pārkraušanas termināļi. Rīgas ostas biznesa klasterī ir nodarbināti vairāk nekā 4000 strādājošie.


Papildus informācija medijiem:

Liene Ozola
Liene Ozola
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
  • Liene.Ozola [at] rop.lv, +371 670 308 53
  • Rīgas brīvostas pārvalde
  • Kalpaka bulvāris 12, Rīga, Latvija, LV-1010