tirgi

Ostas stratēģiski izdevīgā atrašanās vieta palīdz apkalpot vairāk nekā 200 milj. lielu patērētāju tirgu

Atrašanās Baltijas valstu centrā ļauj izmantot Rīgas ostu kā izdevīgu loģistikas un sadales centru Ziemeļeiropas reģionam. 24 stundu laikā preces no Rīgas ostas var tikt nogādātas uz jebkuru punktu Baltijas valstīs, kā arī Stokholmā, Helsinkos un Varšavā, bet 48 stundu laikā visā Skandināvijā. Rīga ir lielākā Baltijas valstu metropole, kas nodrošina biznesa infrastruktūras un kvalificēta darbaspēka pieejamību, kā arī kvalitatīvu dzīves vidi.

Atrašanās Eiropas Savienībā un Eirozonā nodrošina ne tikai stabilu ekonomisko vidi un investīciju drošību, bet uzņēmējiem arī brīvu pieeju Eiropas tirgiem un iespēju saņemt atbalstu no ES struktūrfondiem. 2014. - 2020. gada plānošanas periodā prioritāro nozaru atbalstam Latvija varēja izmantot 4,51 miljardu EUR Eiropas fondu līdzekļu. Ilgtspējīgas un efektīvas transporta infrastruktūras attīstība ir definēta kā viena no prioritātēm un veido pamatu arī uzņēmējdarbības atbalstam ostā.

Biznesa kompetenci veiksmīgai sadarbībai ar Krieviju, NVS, Centrālāzijas valstīm un Ķīnu ir veidojusi Rīgas ģeogrāfiskā atrašanās vieta, daudzu gadu vēsturiskā pieredze un plašais dzelzceļa savienojumu tīkls vienotā Krievijas standarta (1520 mm) dzelzceļa sistēmā. Ņemot vērā augošos Eirāzijas dzelzceļa pārvadājumu apjomus, plašo konteinervilcienu tīklu no Rīgas, kā arī kvalitatīvos loģistikas un distribūcijas pakalpojumus, ceļš caur Rīgas ostu ir viens no ērtākajiem Jaunā Zīda ceļa savienojumiem ar Ziemeļeiropas valstīm.

Multimodālo pārvadājumu mezgla statusu Rīgas ostai nodrošina labi attīstīti visu transporta veidu savienojumi un daudzveidīgas loģistikas risinājumu iespējas. Kuģu satiksme nodrošina Rīgas ostas savienojumus ar 50 dažādu pasaules valstu ostām, savukārt 1520 mm dzelzceļa tīkls ļauj uzticami nogādāt un saņemt kravas no visattālākajiem galamērķiem Eirāzijas kontinenta iekšienē. Lielākais aviomezgls Baltijā - Rīgas lidosta, un regulārā prāmju satiksme Rīgas ostā ļauj nodrošināt ātrus multimodālos kravu pārvadājumus atbilstoši mūsdienu komercijas prasībām. Savukārt, topošā ātrgaitas dzelzceļa līnija Rail Baltica ar Eiropas dzelzceļa standartam atbilstošu sliežu platumu 1435 mm nodrošinās efektīvu kravu tranzītu starp Rīgas ostu, Baltijas valstu galvaspilsētām un visdažādākajiem Eiropas galamērķiem līdz pat Ziemeļjūrai un Adrijas jūrai.