test bilde

Korrjentesas osta

Korrjentesas ostas atrodas Argentīnas ziemeļaustrumu daļā, Paranas upes kreisajā krastā. Ostā var tikt apstrādāti naftas produkti, konteinerkravas, beramkravas, kā arī dažādas kokmateriālu kravas. Korrjentesas osta var uzņemt arī pasažieru un atpūtas kuģus.

2016.gada aprīlī starp Rīgas brīvostas pārvaldi un Korrjentesas provinci tika noslēgts Nodomu protokols. Tā galvenais mērķis ir uzlabot pušu sadarbību, īpaši tādās jomās kā: informācijas apmaiņa abu ostu, tajā strādājošo uzņēmumu un pakalpojumu sniedzēju starpā, likumdošanas akti un normas, ostas noteikumi, osta saimniecības vadība un labāka pārvaldība, kravu dažādošana ostā, ostas inženierija, ostas apkārtējā vides aizsardzība, vispārējā drošība un aizsardzība, ostas iekārtu apkope, informācijas sistēmas.


Santanderas osta

Santanderas osta atrodas Kantabrijas reģiona galvaspilsētā, Spānijas ziemeļu krastā. 2001. gada 8. maijā tika noslēgts sadraudzības līgums starp Rīgas brīvostu un Santanderas ostu ar mērķi izveidot stabilu institucionālās sadarbības modeli starp ostu pārvaldēm un veicināt un veicināt tirdzniecības un biznesa attiecības starp ostu asociācijas uzņēmumiem un sabiedrībām, aktuālas informācijas apmaiņu, darba grupu izveidi ar mērķi analizēt iespējas piesaistīt jaunus tehniskos un finanšu līdzekļus.


Havra osta

Le Havre osta atrodas Francijas ziemeļrietumos, Normandijā, Sēnas grīvā, un tā otra lielākā osta Francijā pēc pārkrauto kravu apjoma un piektā lielākā osta Eiropā. Kuģošanas apstākļi ir piemēroti pašiem lielākajiem kuģiem, un tās stratēģiskais novietojums ir padarījis to par pirmo galveno ostu Ziemeļeiropā. Tā kā osta ietver daudz dažādu termināļu, tā spēj pārkraut jebkura veida kravas, kā arī uzņemt pasažieru kuģus.

Sadarbības līguma mērķis ar Le Havre ostu ir veicināt informācijas apmaiņu ostas attīstības un vides aizsardzības jautājumos.


Kasablankas osta

Kasablankas osta atrodas Marokas ziemeļrietumu krastā pie Atlantijas okeāna. Tā ir gan Marokas, gan Ziemeļāfrikas lielākā un nozīmīgākā osta, kā arī tiek uzskatīta par pasaulē lielāko mākslīgi veidoto ostu. 2008. gada beigās tika noslēgts sadarbības līgums starp Rīgas brīvostu un Kasablankas ostu ar mērķi veicināt starptautisko sadarbību īpašumu pārvaldības un attīstības jomā, izmantojot jaunākos IT risinājumus kravu uzglabāšanā un inventāra kontrolē.


Rijekas osta

Rijekas osta atrodas Horvātijā, Adrijas jūras Kvarner līcī. Tā ir Horvātijas lielākā un nozīmīgākā osta.
2008. gadā tikai noslēgts sadarbības līgums starp Rīgas brīvostu un Rijekas ostu. Būtiskākais līguma mērķis informācijas un pieredzes apmaiņa tādās jomās kā: kravu plūsma, jaunu tehnoloģiju piemērošana un ieviešana ostā, ostas attīstības un drošības pasākumi, vides aizsardzība, klientu piesaiste, kā arī atpazīstamības veicināšana.


Santos osta

Santos osta atrodas Santos pilsētā (Sanpaulu štatā, Brazīlijā). Tā ir lielākā Brazīlijas osta un viena no Latīņamerikas noslogotākajām ostām. Tās darbībai ir liela nozīme Sanpaulu štata ekonomikas attīstībā.

2011. gada 11. jūlijā Rīgas brīvosta parakstīja sadarbības memorandu ar Santos ostu. Sadarbības memorands paredz, ka tiks veicināta aktīva sadarbība starp abām ostām. Puses apņemas nodrošināt informācijas apmaiņu par ostas standartiem, noteikumiem un likumiem, kuri varētu veicināt abu pušu attīstību un ostu darbības efektivitātes uzlabošanu. Tāpat memorands paredz darbības tirdzniecības sekmēšanai abu valstu starpā.


Miami osta

Miami osta ir jūras osta, kas atrodas Biskajas līcī Miami (Florida, ASV). Šodien tā ir lielākā un noslogotākā kruīzu osta pasaulē, kas tiek dēvēta arī par “Pasaules kruīzu galvaspilsētu” un “Ziemeļamerikas un Dienvidamerikas kravas vārtiem”.

2014. gada 8. jūlijā tika parakstīts starptautisks sadraudzības līgums starp Rīgas brīvostu un Miami ostu.


Puerto Fenix osta

Puerto Fenix ir privāta multifunkcionāla osta Paragvajas galvaspilsētas un lielākās pilsētas - Asunsjonas priekšpilsētā. Tā atrodas Paragvajas upes krastā un darbojas arī kā kravu distribūcijas centrs, nodrošinot kravu konsolidācijas, noliktavu un muitas pakalpojumus.

Sadarbības līgums starp Rīgas brīvostas pārvaldi un Puerto Fenix ostas ģenerālpārvaldi tika parakstīt 2016. gada 1. jūlijā. Līgums paredz informācijas apmaiņu, sadarbības iespēju meklēšanu abu ostu attīstības un starpvalstu tirdzniecības veicināšanai.


Batumi osta

Batumi jūras osta atrodas Melnās jūras krastā, Gruzijas dienvidrietumu daļā. Lai gan lielāko daļu no visa kravu apgrozījuma sastāda nafta un naftas produkti, osta spēj apstrādāt jebkura veida kravu, kā arī uzņemt pasažieru kuģus.

2016. gada 6. oktobrī starp Rīgas brīvostu un Batumi jūras ostu Gruzijā tika noslēgts saprašanās memorands. Šis memorands paredz ostu kopīgu darbu jautājumu risināšanā, kas skar abas puses, kā arī nākotnes sadarbības jomu meklēšanu.


Liaņjuņganas osta

Liaņjuņgana ir Ķīnas osta, kas atrodas Džiangsu provinces piekrastē. Osta apkalpo iekšzemes un starptautisko kravu plūsmas, nodrošinot kombinētos jūras-dzelzceļa transporta pakalpojumus un risinājumus.

2017. gada septembrī tika parakstīts Memorands par stratēģisko sadarbību starp Rīgas brīvostas pārvaldi un Liaņjuņganas ostu ar mērķi veicināt multimodālo transporta pakalpojumu un risinājumu attīstību Eirāzijas sauszemes transporta koridorā.


Šeņdžeņas osta

Šeņdžeņas osta ir viena no lielākajām un ātrāk augošajām konteineru ostām pasaulē. Vidēji katru mēnesi ostā tiek apkalpoti 560 konteinerkuģu.

2018. gada jūnijā starp Rīgas brīvostu un Šeņdžeņas ostu tika parakstīts līgums par sadraudzības ostu (sister ports) attiecību izveidošanu. Līguma mērķis ir sadarbības veicināšana starp abām ostām, aktīva informācijas un pieredzes apmaiņa par ostu plānošanas, kā arī vadības un attīstības jautājumiem.