12.04.2022.
Kruīzs

Šorīt, 12. aprīlī, ostā sagaidīts pirmais kruīza kuģis MV Hamburg, tādējādi atklājot šī gada kruīza tūrisma sezonu Rīgā.

MV Hamburg ar 324 pasažieriem uz klāja Rīgā ieradies no Klaipēdas ostas un otrdienas pēcpusdienā devies uz Tallinu. Šajā 12 dienu kruīza laikā, kas sācies Hamburgā, plānots apmeklēt vairākas Baltijas jūras pilsētas, to starpā Kopenhāgenu, Stokholmu, Helsinkus, Gdaņsku, Ķīli u.c.

Kuģa garums ir 144 m un platums 22 m, maksimālā ietilpība - 420 pasažieri un 170 apkalpes locekļi.

“Esam gandarīti Rīgā atkal sveikt kruīza kuģus, lai gan jāatzīst, ka šī sezona nebūs vienkārša. Šobrīd tiek plānotas ap 120 kruīza kuģu vizītes, atvedot uz Rīgu vairāk nekā 100 000 pasažieru. Vienlaikus jāņem vērā, ka mainīgā ģeopolitiskā situācija un karš Ukrainā var un visticamāk arī vēl ietekmēs kruīza kuģu plānus un paredzamo vizīšu skaitu. Neatkarīgi no tā, esam gatavi uzņemt Rīgā ikvienu kruīza pasažieri, dodot iespēju iepazīt mūsu skaistās galvaspilsētas viesmīlību un unikalitāti, kā arī stiprināt pilsētas ekonomiku un tūrisma sektoru," uzsver Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs Viesturs Zeps.

Plānots, ka kruīza kuģu sezona Rīgā šogad ilgs no aprīļa līdz pat oktobrim.


Papildus informācija medijiem:

Liene Ozola
Liene Ozola
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
  • Liene.Ozola [at] rop.lv, +371 670 308 53
  • Rīgas brīvostas pārvalde
  • Kalpaka bulvāris 12, Rīga, Latvija, LV-1010