31.05.2024.
Buruļi

Svētdien, 2.jūnijā no plkst. 11.00 līdz 16.00 Ziemeļblāzmas kultūras pils parkā, Ziemeļblāzmas ielā 36, Vecmīlgrāvī, notiks 116. Ziemeļblāzmas Bērnu svētki. Organizatori aicina lielus un mazus uz radošajām darbnīcām, krāšņu koncertprogrammu, atrakcijām un citiem pārsteigumiem, lai kopīgi nosvinētu mācību gada beigšanos un ieskandinātu vasaras sākumu.

 Šī gada svētku tēma “Sīki, mazi kukainīši, vedinot svētku apmeklētājus iepazīt pasaules mazākos iemītniekus un atklāt kukaiņu pasaules noslēpumus.

“Lai arī daži no kukaiņiem ne visiem cilvēkiem iet pie sirds, tie rosās visur – mājās, dārzos, arī parkos, un ir neatņemama mūsu ekosistēmas sastāvdaļa. Arī Kultūras pils “Ziemeļblāzma” parks vasarā ir pilns ar dažādiem kukaiņiem, un šoreiz mēs centīsimies tos saskatīt un iepazīt tuvāk!”, teikts svētku pieteikumā.

Bērnu svētku laikā uz skatuves uzstāsies pirmsskolas izglītības iestādes “Blāzmiņa”, studijas “Spāre”, vokālā ansambļa “Nāriņa” un deju studijas “Ziemeļblāzma” audzēkņi. Savukārt radošās darbnīcas nodrošinās Vecmīlgrāvja attīstības biedrība, bezalkohola biedrība “Ziemeļblāzma” un “Jogitas pasākumi”.

Svētku noslēgumā, kā ierasts, gaidāms lielkoncerts “Sīki, mazi kukainīši”, kurā piedalīsies solistes Ieva Malteniece un Eva Leimane, bērnu vokālais ansamblis “Karameles”, kā arī bērni no Rīgas 41. vidusskolas tautas deju kolektīviem “Asni”, “Tūdaliņš”, “Kadiķītis” (vadītāja Santa Pastore).

Ziemeļblāzmas Bērnu svētku tradīcija aizsākās 1908. gadā, pateicoties Vecmīlgrāvja kultūras dzīves veidotājiem – kokrūpniekam un mecenātam Augustam Dombrovskim un skolotājai Martai Rinkai, kas organizēja pirmos svētkus. To pamatā vienmēr bijusi atziņa, ka bērniem jādarbojas pašiem, nevis tikai jāvēro priekšnesumi, tāpēc programmā vienmēr ir liels skaits radošu un izzinošu nodarbību.

“Ziemeļblāzmas Bērnu svētki ir unikāli ar savu ilglaicību un spēju ik gadu pulcēt tūkstošiem bērnu un viņu vecāku. Mūsdienu paaudzes pienākums ir turpināt Augusta Dombrovska pirms 116. gadiem aizsākto brīnišķīgo tradīciju”, tā par gaidāmo notikumu stāsta Bērnu svētku projekta mākslinieciskā vadītāja Zane Auškāpa.

Ziemeļblāzmas Bērnu svētkus aicina apmeklēt Ziemeļrīgas kultūras apvienība, Vecmīlgrāvja attīstības biedrība un svētku lieldraugs  ir Rīgas brīvosta.

Ieeja pasākumā BEZ MAKSAS!