05.06.2024.
Laiva

Veidojot Rīgas ostu pieejamāku makšķerniekiem, laivotājiem un ūdens tūrisma cienītājiem, Rīgas brīvostas pārvalde Voleru apkaimē izbūvēs publiski pieejamu laivu ielaišanas vietu (slipu). Laivu slips atvieglos arī glābšanas dienestu piekļuvi Daugavai un apkārtnes ūdens tilpnēm, stiprinot dienestu reaģēšanas spējas. Projekta realizācija vienlaikus ir ieguldījums Rīgas ostas apkaimju labiekārtošanā un Rīgas brīvostas pārvaldes attiecību stiprināšanā ar ostas apkaimju iedzīvotajiem.

Jaunā laivu ielaišanas vieta jeb slips atradīsies Voleros, blakus plašai autostāvvietai, un tas būs piemērots vienlaicīgi divu ūdenstransporta līdzekļu ielaišanai ūdenī, izmantojot vieglo autotransportu ar piekabi jeb laivas treileri. Slipa būvniecības darbus plānots pabeigt šī gada rudenī.

Plānotās ieceres projektēšanas uzdevums tapis sadarbībā ar Latvijas makšķerēšanas sporta federāciju (LMSF). “Rīga ir bagāta ar ūdens resursiem, bet to potenciāls nav pietiekami izmantots. LMSF atbalsta šo Rīgas ostas iniciatīvu un ir gatava sniegt nepieciešamo kompetenci un labās prakses pieredzi, lai Rīgas un tās apkārtnes iedzīvotāji iegūtu ērtu, funkcionālu un drošu vietu laivu nolaišanai”, saka federācijas valdes loceklis Kristiāns Godiņš.

Makšķerēšana un aktīvā atpūta uz ūdens ir ļoti populāras, jo īpaši Rīgas pilsētas apkārtnē. “Jau šobrīd vairāk kā 150 000 Latvijas iedzīvotāji par savu hobiju un atpūtas veidu ir izvēlējušies makšķerēšanu, un to skaits turpina pieaugt, taču trūkst atbilstošas infrastruktūras, kas ļautu ērti un droši piekļūt ūdens tilpnēm Rīgā. Šobrīd Rīgas valstspilsētas teritorijā ir vien dažas publiski pieejamas vietas, kur ir iespējama laivu un kuteru nolaišana uz ūdens”, tā K.Godiņš.

Rīgas ūdeņi ir bagāti ar daudzus makšķerniekus interesējošām zivju sugām kā, piemēram, līdakām, asariem, vimbām, brekšiem, zandartiem un citām. Makšķerēšana Rīgas apkārtnes ūdeņos kļūst aizvien izplatītāka, un to ūdenstilpnēs regulāri notiek gan LMSF, gan citu organizētas nacionāla un starptautiska līmeņa makšķerēšanas sacensības, kur dalībnieku skaits pastāvīgi pieaug.

“Vēlamies akcentēt labo sadarbību ar Rīgas brīvostas pārvaldi, kas ir lielisks piemērs, kā uzklausīt iedzīvotāju un sabiedrisko organizāciju priekšlikumus un  īstenot sadarbībā balstītus projektus”, uzsver Latvijas makšķerēšanas sporta federācijas valdes loceklis.