Svētdien, 29. maijā jau 108. reizi Ziemeļblāzmas kultūras pils parkā norisinājās uzņēmēja un mecenāta Augusta Dombrovska iedibinātie Ziemeļblāzmas Bērnu svētki. Jau vairākus gadus pēc kārtas šo brīnišķīgo tradīciju turpina un svētkus organizē Bezalkohola biedrība "Ziemeļblāzma" un Vecmīlgrāvja attīstības biedrība sadarbībā ar Rīgas brīvostas pārvaldi un Rīgas Domi. Šogad svētku moto bija “Mazā sirmā kumeliņā jāj pa ceļu pasaciņa", un tie izvērtās par skaistu un pelnītu pasākumu bērniem pēc garā mācību gada.
“Mūsu ģimenei šo svētku apmeklējums jau kļuvis par tradīciju. Un es zinu, ka šajā dienā neko citu vairs ieplānot nav jēga, jo doties prom pirms nav apmeklēta kāda no radošajām darbnīcām un savākti visi zīmodziņi, nav iespējams,” stāsta Martina mamma.
Arī pasākuma organizatori atzīst, ka ir prieks un gandarījums par paveikto darbu, jo darbnīcu vadītājiem lielā apmeklētāju skaita dēļ nācās strādāt bez atelpas. “Ir milzīgs prieks, ka mums aug tik zinātkāra jaunatne, kura ar lielu aizrautību iesaistās piedāvātajās aktivitātes,” gandarījumu pauž Vecmīlgrāvja attīstības biedrības priekšsēdētāja Inta Biezā.
Visas dienas garumā Ziemeļblāzmas pils parkā svētki pulcēja vairākus simtus bērnu un vecāku. Milzīga bija bērnu interese par stendu “Putni”, kur ornitologs Dmitrijs Boiko stāstīja par putnu dzīvi. Tāpat kā katru gadu svētku dalībnieki ar interesi sekoja līdzi vijoļu meistara Jāņa Atslēgas demonstrētajam vijoles tapšanas procesam, savukārt darbnīcā “Virtuālā realitāte”, uzliekot speciālas brilles, jaunieši iegrima virtuālās realitātes dzīlēs. Šajos svētkos ikvienam bija iespēja kļūt par mini dārznieku un savu iestādīto sēkliņu aiznest mājās, lai tur kopta un lolota tā izaugtu par skaistu puķi. Meitenes ne tikai apguva pogu šūšanu, bet konkurēja ar zēniem naglu sišanā. Un, protams, šarmantie glābēji, kuri mācīja siet dažādus mezglus ne tikai bērniem, bet arī viņu vecākiem, kā arī demonstrēja pirmās palīdzības sniegšanas pamatus.
Bez interesantajām, radošajām un praktiskajām darbnīcām, kuru skaits pārsniedza divus desmitus, savu mācību gada laikā apgūto demonstrēja Rīgas kultūras centru kolektīvu, A. Dombrovska mūzikas skolas un kultūras pils „Ziemeļblāzma” jaunie mākslinieki. Pasākuma odziņa šogad bija Valmieras kinostudijas izrāde bērniem “Pasaka par kādu māju”, kuru stāstīja dažādu Latvijas teātru aktieri. Kopjot un lolojot Augusta Dombrovska un Martas Rinkas iedibināto tradīciju par bērnu svētkiem, kuros tiek godāti un stiprināti ģimenes pamati, šogad noslēguma koncertā uzstājās Dukuru ģimene - Miks, Paula un tētis Edijs.
Tāpat kā iepriekšējos svētkos, ikvienam, kurš alka uzzināt ko jaunu par šo svētku iedibinātāju Augustu Dombrovski un viņa līdzgaitnieci Martu Rinku, bija iespēja doties ekskursijā pa Ziemeļblāzmas pili. Savukārt pagājušo Bērnu svētku dalībniekiem Ziemeļblāzmas pils kamerzālē bija iespēja ieraudzīt sevi jaunajā dokumentālajā spēlfilmā “Mīlestības dārzs". Līdzās reportāžām no pēdējo gadu Bērnu svētkiem filma stāsta arī par šo svētku radītāja, izcilā novadnieka Augusta Dombrovska un Martas Rinkas neparasto un romantisko draudzību.
RBP Sabiedrisko attiecību departamenta direktore Anita Leiškalne: „Esam lepni, ka varam dot savu ieguldījumu Ziemeļblāzmas bērnu svētku organizēšanā, savā ziņā turpinot uzņēmēja un mecenāta Augusta Dombrovska iesākto tradīciju. Šodien mēs Augustu Dombrovski sauktu par ostas uzņēmēju, jo viņa 1887. gadā atklātā kokzāģētava, ar kuru aizsākās nomaļā ostas rajona saimnieciskā un sociālā attīstība, atradās Meldru ielā 1, praktiski blakus pašreizējam Rīgas brīvostas pārvaldes Kapteiņdienestam. Augusts Dombrovskis visu savu mūžu veltīja, lai uzlabotu Vecmīlgrāvja iedzīvotāju saimnieciskās, sociālās un kultūras dzīves vidi. Mēs, Rīgas brīvostas pārvalde, esam priecīgi, ka sadarbojoties un atbalstot Vecmīlgrāvja attīstības biedrību dažādās sociālās un kultūras aktivitātēs varam turpināt Augusta Dombrovska aizsākto”.