07.06.2022.
OTTER ūdens drons

Ceturtdien, 9. jūnijā pl.14.00 Rīgas brīvostas pārvaldes telpās, Kalpaka bulvārī 12, un ēkai blakus esošajā kanāla akvatorijā notiks SIA “RĪGAS BRĪVOSTAS FLOTE” nule kā iegādātā peldošā drona OTTER prezentācija.

Bezpilota dziļummērījumu peldlīdzeklis jeb peldošais drons OTTER ir pirmais šāda tipa drons Latvijā, kas dos iespēju attīstīt jaunus tehnoloģiskos risinājumus hidrogrāfijā, datu apritē un pievienotās vērtības nešanā ostās un citās ūdenstilpnēs, kas līdz šim nav bijuši īstenojami.

Drons ir aprīkots ar daudzstaru dziļuma uzmērīšanas sistēmu lietošanai ostu akvatorijās, piekrastes un Latvijas iekšējos ūdeņos. Ierīce nodrošina 100% gultnes reljefa uzmērījumu, kas veicina kuģošanas drošību, kalpo satiksmes organizēšanai un attīstības plānošanai. Tā ir videi draudzīga, mobila tehnoloģija, ar kuru var veikt zemūdens un virsūdens konstrukciju uzmērīšanu.

RBF jau ir veikusi drona testēšanu dažādās ūdenstilpnēs, veicot sarežģītas pakāpes uzdevumus, tai skaitā, izmēģinot tā iespējas precīzu dziļummērījumu noteikšanā arī Latvijas dziļākajā ezerā Drīdzī.

Pasākumā uzaicināti piedalīties dažādu nozaru vadošie eksperti. Savu dalību pasākumā apstiprinājis arī satiksmes ministrs Tālis Linkaits un Rīgas brīvostas pārvaldes valdes priekšsēdētājs Viesturs Zeps.

Pasākuma laikā tiks parakstīts arī saprašanās memorands starp SIA “RĪGAS BRĪVOSTAS FLOTE” un LMT par sadarbību inovāciju un 5G tehnoloģiju testēšanā. Pasākuma dalībnieki tiks aicināti diskutēt par inovācijām un jauniem risinājumiem, kur, apvienojot spēkus un tehnoloģijas, iespējams celt kopējo nozares kompetenci un konkurētspēju.

RĪGAS BRĪVOSTAS FLOTE par savu vīziju ir izvirzījusi būt par kvalitatīvāko ostu tehnisko pakalpojumu sniedzēju Latvijā. RBF stratēģija nākamajiem pieciem gadiem paredz attīstīt savus pakalpojumus un paplašināt to darbības lauku. Viens no šādiem darbības veidiem ir tieši hidrogrāfiskie mērījumi.

SIA “RĪGAS BRĪVOSTAS FLOTE” ir Rīgas brīvostas pārvaldei piederoša kapitālsabiedrība, kas nodrošina ostu tehniskos pakalpojumus.

Uzņēmumā ir nodarbināti vairāk nekā 100 cilvēki, kuri visi ir savas jomas profesionāļi. SIA “RĪGAS BRĪVOSTAS FLOTE” valdījumā ir gan tehniskā flote, gan kuģu flote - ledlauži, hidrogrāfijas kuģi, loču kuģi un arī pirmais peldošais drons Latvijā.


Papildus informācija medijiem:

Liene Ozola
Liene Ozola
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
  • Liene.Ozola [at] rop.lv, +371 670 308 53
  • Rīgas brīvostas pārvalde
  • Kalpaka bulvāris 12, Rīga, Latvija, LV-1010