Meklēt

Dženovā, Itālijā, kas ir Kristofera Kolumba dzimšanas vieta, ostas no visas pasaules kļūst vienotas

Š. g. 25. – 29. maijā Dženovā, Itālijā veiksmīgi norisinājās 26. IAPH (International Association of Ports and Harbors, Starptautiskā ostu asociācija) Pasaules ostu konference (World Ports Conference), kur dalībniekus pie sevis uzņēma Dženovas ostas pārvalde. Pasākuma temats bija "Orientēts uz tirgu – orientēts uz nākotni". Šādas konferences notiek reizi divos gados un pirmo reizi tā norisinājās Itālijā, piesaistot vairāk kā 700 dalībniekus no gandrīz 60 pasaules valstīm.

Visus delegātus, kuri ir mērojuši šo garo ceļu uz konferenci pašreizējos grūtajos ekonomiskajos apstākļos un cūku gripas uzliesmojuma laikā, sveica prezidente OC Fanga (OC Phang). Viņa uzsvēra to, cik nozīmīgs ir šis pasākums, kur kopā sanāk pasaules ostu kopiena, lai diskutētu par to, kā risināt problēmas, kas saistītas ar ostu pakalpojumu pieprasījuma samazināšanos, un kā gatavoties ekonomikas augšupejai, kā arī par to, kā efektīvi adresēt klimata izmaiņas COP15 konferencē, kas norisināsies š.g. decembrī Dānijā.

Vice-prezidents Antonio Tajani, kurš ir atbildīgs par Eiropas Komisijas transporta politiku, atklāšanas pasākumā sniedza savu uzrunu, kurā uzsvēra to, cik nozīmīga ir tā loma, ka transporta sektoram jāturpina uzņemties, jo īpaši ostu industrijai, lai mēs virzītos ceļā uz labāku nākotni Eiropas ekonomikai.

Konference kopumā sastāvēja no piecām darba sesijām, kas fokusējās uz jautājumiem, kas ir aktuāli ostu līderiem un ekspertiem. Intensīvi tika diskutēta globālā mēroga recesijas ietekme uz starptautisko tirdzniecību un kuģošanas industriju. Vēl viens aktuāls temats bija ostu rīcība saistībā ar klimata izmaiņām un specifiski projekti, kas tika izstrādāti Pasaules ostu klimata iniciatīvā (WPCI), ko pagājušā gada novembrī IAPH izveidoja kā globālo platformu, kur apvienoties visas pasaules ostām, lai samazinātu siltumnīcas efekta gāzu izdalīšanos no to darbībām.

Pasaules vadošo ostu līderi arī diskutēja par jautājumiem, kas ir radušies pašreizējos ekonomiskajos apstākļos un ir saistīti ar ostu vadību un stratēģiju, jaunos virzienus ostu aizsardzības, drošības un dabas aizsardzības jautājumos, kā arī jaunākās stratēģijas ostām kā loģistikas centriem globālajā piegādes ķēdē. Tika diskutēts arī par inovācijām ostu sistēmām un kritiskajiem veiksmes faktoriem, kam vēlāk sekoja detalizēts ziņojumu apskats no dažādām pasaules ostām par to projektiem jaunu krasta līniju attīstībai pilsētās.

Noslēguma sanāksmē Gičiri Ndua (Gichiri Ndua), Kenijas ostas pārvaldes korporatīvo servisu vadītājs, tika vienbalsīgi ievēlēts par 28. asociācijas prezidentu, nomainot OC Fangu ( OC Phang), bijušo Klang ostas pārvaldes Malaizijā ģenerāldirektori. Viņš būs IAPH prezidenta amatā līdz 2011. gada maijam, kad norisināsies nākošā asociācijas konference Busanā, Korejā, ko pie sevis uzņems Busanas ostas pārvalde. Par viceprezidentiem tika ievēlēti Losandželosas ostas ģenerāldirektore Dr. Žeraldīne Knatz (Dr. Geraldine Knatz), Sidnejas ostas korporācijas izpilddirektors Grants Gilfillāns (Grant Gilfillan) un Barselonas ostas pārvaldes direktors Santiago Mila.

Par IAPH: Starptautiskā ostu asociācija (IAPH) ir globāla pasaules ostu apvienība. Tā tika nodibināta 1955. gadā kā starptautiska nevalstiskā organizācija, un pašlaik tajā ir pārstāvētas vairāk kā 200 ostu un apmēram 140 ar ostām saistītu uzņēmumu un institūtu apmēram 90 pasaules valstīs. Dalības ostas visas kopā apkalpo 90% no visas pasaules konteineru satiksmes un vairāk kā 60% pasaules jūras tirdzniecības. Caur Tehniskajām komitejām IAPH apskata un iesaistās plašā lokā dažādu aktuālu jautājumu, kas saistīti ar pasaules ostu industriju. Saņēmusi konsultatīvo NVO statusu no Apvienoto Nāciju aģentūrām, IAPH ieņem nozīmīgu lomu starptautisko struktūru/ietvaru attīstībā globālos jautājumos, kas saistīti ar jūras un tirdzniecības aktivitāti. Uzdot jautājumus un saņemt papildus informāciju jūs varat kontaktējoties caur Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanot mums pa tel. +81-3-5403-2770.