09.05.2019.

Ar 300 metru garā kruīza kuģa “MSC Poesia” ienākšanu Rīgas ostā aprīļa beigās tika atklāta 2019. gada kruīzu sezona. “MSC Poesia” ir kruīzu līnijas MSC kuģis, kas Baltijas kruīza ietvaros uz Rīgu atveda vairāk nekā 2,5 tūkstošus tūristu. 10 dienu ilgo kruīzu kuģis uzsāka Varnemindē, Vācijā, tad piestāja Polijā un Lietuvā. Tālāk no Rīgas tas devās uz Tallinu, Pēterburgu, Helsinkiem, Stokholmu un Kopenhāgenu. 

Kuģis “MSC Poesia” Rīgu apmeklēja pirmo reizi. Kā vienmēr, sagaidot kuģa pirmo ostas apmeklējumu, kuģa kapteinis un Rīgas brīvostas pārvaldes pārstāvji apmainījās ar kuģa un ostas emblēmām. Kuģa kapteinis Lauro Maresca atzinīgi novērtēja Rīgas ostu un pilsētu: “Šī ir pirmā reize, kad esam Rīgā, bet tas, ko es redzēju no kapteiņa tiltiņa, mani pārsteidza. Rīga šķiet ļoti skaista pilsēta. Arī no tehniskā viedokļa Rīgas ostā viss bija izcili. Mēs ļoti labi sadarbojāmies ar ločiem un kapteiņa dienestu. Esmu drošs, ka arī mūsu pasažieri izbaudīs Rīgu, un mēs šeit daudzkārt atgriezīsimies!”. Šīs sezonas ietvaros kruīza kuģis “MSC Poesia” apmeklēs Rīgas ostu četras reizes.

Lielo kruīza kuģu ienākšana Rīgas ostā neapšaubāmi atstāj pozitīvu ietekmi gan uz ostas, gan pilsētas attīstību. “MSC Poesia” uz Rīgu atveda vairāk nekā 2,5 tūkstošus pasažieru un ap tūkstoti apkalpes locekļu. Salīdzinājumam, kopējais cilvēku skaits, kas ar šo kuģi vienā reizē ierodas Rīgā, pārsniedz Dundagas novada iedzīvotāju skaitu. “MSC Poesia” augstums ir gandrīz 60 metri un tam ir 16 klāji. Tādējādi tas ir lielāks un augstāks par lielāko daļu mūsu galvaspilsētas ēku. 

Palielinoties kruīza pārvadājumiem globālā mērogā, arī Baltijas jūras kruīzi kļūst aizvien populārāki. Rīgas brīvostas attīstības programmā 2019. - 2028. gadam ir noteikts mērķis - izveidot Rīgu par nozīmīgu kruīzu un pasažieru prāmju ostu Baltijas jūras reģionā un panākt, ka mūsu galvaspilsēta tiek iezīmēta visu lielāko kruīza kompāniju maršrutos. Ja pērn Rīgas ostā tika apkalpoti 75 tūkstoši kruīza pasažieru, tad nākamo desmit gadu laikā iecerēts šo skaitli dubultot līdz 150 tūkstošiem pasažieru un vismaz 150 kuģiem gadā. 2019. gadā Rīgas ostā tiek plānota 85 kruīza kuģu ienākšana.