Meklēt

Rīgas osta - svarīgs loģistikas posms e-komercijas attīstībai ar Ķīnu

Forumā “Pārrobežu e-komercija ar Ķīnu”, kas norisinājās starptautiskās konferences eCOM360 ietvaros, tika likti pamati jaunai sadarbības platformai, kas veicinās e-komercijas attīstību starp Ķīnu, Latviju un citām Austrumeiropas valstīm. Par “Centrālās un Austrumeiropas e-komercijas centra attīstības asociācijas” biedriem kļuva arī Rīgas brīvostas pārvalde un ostas uzņēmums “TFS Trans”, kas ir Baltijā modernākais augstplauktu noliktavu centrs.

“Centrālās un Austrumeiropas e-komercijas centra attīstības asociācijas” mērķis ir veicināt e-komercijas attīstību Centrālās un Austrumeiropas valstīs, uzlabot e-komercijas pakalpojumu kvalitāti un vairot sinerģiju starp e-komercijas dalībniekiem Centrāleiropas un Austrumeiropas tirgū. Latvijas uzņēmumiem tas nozīmē iespēju apvienot spēkus ne tikai savstarpēji, bet arī ar kaimiņvalstu ražotājiem un uz e-komercijas pamatiem veiksmīgi iekļūt Ķīnas tirgū. Stāsta LIAA pārstāve Ķīnā un e-komercijas centra attīstības asociācijas idejas virzītāja Marta Ivaņinoka- Cjiņa: “Pašreiz Latvijas preces tiek eksportētas uz Ķīnu izmantojot tradicionālo tirdzniecības modeli. Diemžēl šis modelis nav piemērots salīdzinoši nelielajiem Latvijas uzņēmumiem, lai veiksmīgi iekļūtu un darbotos Ķīnas tirgū. Latvijas preces, kas tiek ražotas ar rokām, no dabiskām izejvielām ir ļoti pieprasītas Ķīnas tirgū. Taču nelielās kapacitātes dēļ tām ir ļoti grūti ienākt Ķīnā pa tradicionālās tirdzniecības ceļu”.

Nākotnē tiek plānota sadarbība pie vienotas datu centra izveides, loģistikas integrācijas, piegādes organizācijas un tiešsaistes maksājumu izveidošanas, lai kopīgi varētu sasniegt asociācijas mērķus un nodrošināt risinājumus arī pēcpārdošanas klientu apkalpošanai. Būtiska loma ir e-komercijai atbilstošu piegāžu un loģistikas risinājumu nodrošināšanai.

Rīgas osta ar attīstīto konteineru satiksmi, konteineru termināļiem, modernajām noliktavām un brīvās ekonomiskās zonas statusu var kļūt par bāzi Ķīnas kompāniju e-komercijas darījumiem. Pēc viesošanās Rīgas ostā un “TFS Trans” moderno noliktavu apmeklēšanas to atzīst jaunās e-komercijas centra attīstības asociācijas Ķīnas puses partneri - Ningbo pilsētas municipalitātes un lielo tirdzniecības uzņēmumu pārstāvji, kuriem jau ir pieredze attīstot e-komercijas tirdzniecību ASV un Eiropā.

“Mēs esam iepazinušies ar Rīgas ostu un uzskatām, ka tā var kļūt par vienu no svarīgiem loģistikas posmiem e-komercijas attīstībai. Tādēļ mēs esam ieinteresēti sadarbībā. Mūs interesē Rīgas osta un tās noliktavas, “ uzsver Qin Gang, Latvia E-commerce Hub LLC ģenerāldirektora vietnieks.