Meklēt

Rīgas brīvosta pirmo pusgadu noslēgusi ar pozitīviem izaugsmes rādītājiem

Rīgas brīvosta 2018. gada pirmo pusgadu noslēgusi ar pozitīviem izaugsmes rādītājiem. Kravu apjoms, salīdzinājumā ar 2017. gada pirmo pusgadu, ir pieaudzis par 0,7%.

Straujš pieaugums pusgada griezumā vērojams ģenerālkravu segmentā - pērnā gada kravu apgrozījuma rādītājs ir pārsniegts par 21,9%. Turpina augt ostā pārkrauto konteineru apjoms - caur Rīgas ostu ir nosūtīts 225,6 tūkstoši TEU konteineru, kas ir augstākais pusgada rādītājs visā Rīgas ostas pastāvēšanas vēsturē.

Pieaugums vērojams arī beramkravu segmentā, kas salīdzinājumā ar pagājušo gadu pieaudzis par 5,2%. Gada pirmajā pusgadā ostas termināļos ir pārkrauts gandrīz 7 miljoni tonnu ogļu, kas ir par 8,8% vairāk nekā pagājušajā gadā. Labība un labības produkti šī gada sešos mēnešos ir pārkrauti par 67,3% vairāk. Minēto pieaugumu sekmēja segmenta labvēlīgā kravu konjunktūra, kā arī aktīvs ostas stividoruzņēmumu darbs, kas investējot labības kravu uzglabāšanas un kraušanas infrastruktūrā, veicināja jaunu klientu piesaisti.

Strauji pieaudzis ostā pārkrauto kokmateriālu apjoms. Pirmā pusgada laikā pārkrauts 2,5 miljoni tonnu dažāda veida kokmateriālu, kas ir par 17%, vairāk nekā pērn. Lielais kravu apjoms galvenokārt saistāms ar kokmateriālu pieprasījuma pieaugumu Skandināvijas valstīs. Kokmateriāli ir kļuvuši par otro lielāko kravu grupu Rīgas ostā atpaliekot tikai no oglēm.

“Stabilitāte kravu apgrozījuma rādītājos uzskatāmi parāda daudzfunkcionālas ostas priekšrocības – lejamkravu, galvenokārt naftas produktu, apjoma kritumu Rīgas ostā spējis kompensēt augošais beramkravu un ģenerālkravu daudzums” skaidro Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš.

Šī gada pirmajā pusgadā audzis apkalpoto kuģu skaits. Ostas termināļos apkalpoti 1785 kuģi, kas par 2,4% pārsniedz pagājušā gada pirmā pusgada rādītājus. 2018. gada pirmais pusgads Rīgas ostai ir bijis veiksmīgs arī pasažieru apkalpošanas jomā. Pirmajos sešos mēnešos apkalpoti 395,5 tūkstoši pasažieru, kas ir par 8,6% vairāk nekā pērngad šajā laika periodā.

Detalizēta statistika par kravu apgrozījumu Rīgas brīvostā: http://rop.lv/lv/par-ostu/statistika.html