Meklēt

Rīgas brīvostas pārvaldē skatāma "Eiropas jūras dienai" veltīta izstāde

Rīgas brīvostas pārvaldē (Kalpaka bulvāris 12, Rīga) maijā ir skatāma fotogrāfa marīnista Jevgēņija Pugina darbu retrospekcija “Mana jūra”. Izstāde apkopo mākslinieka labāko darbu izlasi, kas tapusi divdesmit gadu laikā. Fotogrāfs iemūžinājis gan vecās zvejas laivas Kauguros un Bigauņciemā, gan vasaras un ziemas noskaņas pie jūras. Izstāde atklāta par godu “Eiropas jūras dienai”, kas ik gadu kopš 2008. gada notiek 20. maijā, atzīmējot sasniegumus kuģniecībā.

Jevgeņijs Pugins dzimis 1955. gadā Rīgā. Beidzis Latvijas Universitātes Ekonomikas fakultāti. Profesionāli ar fotografēšanu sāka nodarboties 70 – tajos gados. Bijis arī fotoklubu "VEF" un "Rīga" biedrs. Sākot ar 1977. gadu strādāja par ārštata fotokorespondentu laikrakstos "SM", "Latvijskij morjak" un "Jūrmala". 1982. un 1983.gados bija avīzes "Jūrmala" fotokonkursu laureāts. 1985. gadā kļuva par uzvarētāju laikraksta Maskavas jaunatnes un studentu festivāla Latvijas orgkomitejas rīkotajā fotokonkursā, bet 1988. gadā par uzvarētāju laikraksta "Latvijskij morjak" fotokonkursā.

No 1983. gada līdz 1988. gadam strādāja par fotokorespondentu Preses aģentūras "Novosķi" (Maskava) Latvijas nodaļā. Šī aģentūra izmantoja viņa fotogrāfijas savos žurnālos un fotoizstādēs 60 pasaules valstīs.

Jevgeņija Pugina fotogrāfijas atrodas daudzās privātās kolekcijās ASV, Francijā, Vācijā, Krievijā, Jūrmalas pilsētas muzeja un Latvijas Mākslinieku savienības kolekcijās.

Izstāde būs skatāma Rīgas brīvostas pārvaldes 1. stāva foajē līdz 08. jūnijam. Ar eksponātiem būs iespējams iepazīties darbadienās no 10.00 – 17.00.