Meklēt

Krievijas tranzītnozares eksperts: "Rīgas osta ir viena no modernākajām, labāk aprīkotajām ostām reģionā"

Attēls ar konteineriem naktīPagājušonedēļ, no 17. līdz 19. aprīlim Rīgas brīvostas pārvalde (RBP) kopā ar vairākiem ostas uzņēmumiem piedalījās starptautiskajā transporta un loģistikas izstādē “Transrussia 2018” Maskavā. Ikgadējā izstāde ir lielākais transporta un loģistikas nozares notikums Krievijā, kā arī viens no lielākajiem nozares forumiem visā Eirāzijas telpā. Šogad tajā tika pārstāvētas vairāk nekā 350 kompānijas no 29 valstīm, apmeklētāju skaitam pārsniedzot 15 tūkstošus. “Rīgas brīvostas pārvaldei un ostas uzņēmumiem tā ir iespēja stiprināt esošo sadarbību un dibināt jaunus kontaktus ar reģiona lielākajiem loģistikas nozares spēlētājiem”, pārliecināts Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš.

Lai arī Krievijas kravu apjoms pēdējo gadu laikā ir krities apmēram par 30%, to īpatsvars Latvijas tranzītā joprojām ir milzīgs. Nozarē, kura nodarbina teju katru desmito Latvijas iedzīvotāju – kopumā ap 80 000 strādājošo, - un ik gadu valsts ekonomikā ienes ap 2 miljardiem eiro, šo faktoru grūti pārvērtēt. Nepieciešamību raudzīties uz lietām pragmatiski un veicināt sadarbību uzsver gan Latvijas, gan Krievijas pārstāvji.

 “Biznesam vajadzētu būt pēc iespējas nostāk no politiskajiem notikumiem, kuriem tā vai citādi ir īslaicīgs raksturs. Sadarbība starp Latviju un Krieviju vienmēr ir bijusi savstarpēji ļoti izdevīga. Austrumos ir tāds teiciens, ka aplaudēt var tikai ar divām rokām, tādēļ mums jānāk pretim vienam otram un bizness jāpadara par ceļvedi uz labākām attiecībām starp abām valstīm”, uzsver Transsibīrijas koordinācijas padomes ģenerālsekretārs un Krievijas dzelzceļa (ОАО "РЖД") prezidenta padomnieks Genādijs Besonovs.

Rīgas brīvostas ikgadēja dalība nozīmīgākajā Eirāzijas transporta nozares pasākumā “Transrusia” ir likumsakarīga, jo Rīgas osta vienmēr ir pozicionējusi sevi kā Austrumu – Rietumu kravu pārvadāšanas koridora būtisku sastāvdaļu. Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš: “Tirgus, kurš pārstāvēts izstādē “Transrussia”, Rīgas ostai joprojām ir būtisks, un tuvākajā laikā tāds arī saglabāsies. Izstāde ir izdevīga platforma, kurā mums ir jābūt un jāspēj sevi labi pārstāvēt. Rīgas brīvostas pārvaldes un ostas uzņēmumu kopīgais mērķis ir parādīt, ka Rīgas ostas infrastruktūra ir mūsdienīga un efektīva, piedāvāto pakalpojumu kvalitāte ir nemainīgi augsta un attieksme pret ikvienu klientu - nevainojama.  Tieši tas, neskatoties uz ģeopolitiskajiem apstākļiem, ir ļāvis Rīgas ostai saglabāt klientus un veiksmīgi konkurēt Baltijas jūras ostu vidū.” 

To atzīmē arī Genādijs Besonovs: “Rīgas osta ir viena no modernākajām, labāk aprīkotajām ostām reģionā. Tas padara to ļoti pievilcīgu Krievijas kompāniju acīs.”

Šogad Rīgas brīvostu izstādē pārstāvēja RBP un ostas uzņēmumi – Rīgas Tirdzniecības osta, SIA “Rīgas Universālais Termināls”, SIA “Jaunzeltiņi”, SIA “KS Terminal”, SIA “Systems terminal”, SIA “Jaunmīlgrāvja ostas kompānija”, SIA “Vega Stividors” un SIA “Frigo Baltic”. Jau piekto gadu RBP organizēja apvienoto Rīgas ostas stendu izstādē, tādējādi veicinot Rīgas ostas atpazīstamību un radot ostas uzņēmējiem ērtu un pievilcīgu vidi darbam izstādē.