19.12.2017.

Šī gada novembris Rīgas ostā aizvadīts īpaši veiksmīgi, mēneša ietvaros apkalpojot vairāk nekā 3 milj. tonnas dažādu kravu, kas ir viens no augstākajiem mēneša rezultātiem šajā gadā. Pozitīvie rādītāji galvenokārt saistīti ar apgrozījuma palielināšanos konteinerkravām, oglēm, labības produktiem un koksnes granulām.

Rīgas brīvostā būtiski šogad ir pieaudzis tieši konteineru apgrozījums. Aizvadītājā mēnesī pārkrauti 45,5 tūkstoši konteineru, savukārt šī gada 11 mēnešos Rīgas ostas konteineru termināļos pārkrauts 410 tūkstoši TEU vienību, kas salīdzinājumā ar pagājušo gadu ir par 17% vairāk un jau pārsniedz visā 2016. gadā pārrauto konteineru apjomu. Kā zināms, konteineru pārkraušana ir ne vien videi draudzīgākā no visiem kravu kraušanas veidiem, bet arī rada vislielāko pievienoto vērtību.

Strauju pieaugumu šogad piedzīvo arī Rīgas ostas pasažieru pārvadājumi. 11 mēnešos Rīgas ostā apkalpoti jau 770 tūkstoši pasažieru, kas, salīdzinot ar pagājušo gadu, ir par 45% vairāk. Galvenokārt kāpums saistīts ar otrā “Tallink” prāmja atgriešanos līnijā Rīga-Stokholma. Taču būtiski pieaudzis arī kruīza pasažieru skaits. Šogad ar kruīza kuģiem Rīgu apmeklēja 85 tūkstoši kruīza tūristu, kas ir par 23% vairāk nekā pērn.