Meklēt

16+1 formāta transporta konferences dalībniekus iepazīstina ar investīciju iespējām Rīgas ostā

Rīgas Brīvostas pārvaldnieka vietnieks Mārtiņš Ziemanis piedalījās Ķīnas un 16 Centrālās un Austrumeiropas valstu (16+1 formāts) transporta ministru sanāksmē un biznesa konferencē. 16+1 formāta pasākumi norisinājās no 25. līdz 26. oktobrim Polijas galvaspilsētā Varšavā ar mērķi sekmēt sadarbību starp iesaistītajām valstīm transporta un loģistikas jomā.

Biznesa konferencē dalībnieki diskutēja par ūdensceļiem kā efektīvu un videi draudzīgu transporta sistēmas sastāvdaļu, kā arī jūras ostu nozīmi valsts ekonomiskajā attīstībā. Rīgas Brīvostas pārvaldnieka vietnieks Mārtiņš Ziemanis iepazīstināja klātesošos ar Rīgas ostu kā arī prezentēja tās piedāvātās sadarbības un investīciju iespējas. Prezentācijā īpaši tika akcentētas investīciju iespējas jaunajos projektos, brīvās ekonomiskās zonas statuss un citas investīciju priekšrocības Rīgas ostā.

Prezentācijā tika uzsvērta arī Rīgas ostas loma Eirāzijas pārvadājumu attīstībā starp Latviju un Ķīnu, kuras rezultātā caur Rīgas ostu tika saņemti un nosūtīti konteinervilcieni  Jivu-Rīga un Rīga-Kašgara, kā arī tika veikta efektīva kravu apstrāde pirmā kombinētā jūras - dzelzceļa konteinerkravu maršruta ietvaros no Urumčiem caur Rīgas ostu uz Roterdamu Nīderlandē.

Formāts 16+1 paredz veicināt Ķīnas sadarbību ar 16 Eiropas valstīm (Čehiju, Igauniju, Ungāriju, Latviju, Lietuvu, Rumāniju, Slovākiju, Slovēniju, Bulgāriju, Horvātiju, Poliju, Maķedoniju, Melnkalni, Serbiju, Albāniju, Bosniju un Hercegovinu) dažādās jomās, t.sk. loģistikā un transportā