Meklēt

Ostas svētkos Daugavā iekuģos vēsturiski burinieki; kuģi būs gatavi arī vizināt

Jau šajā nedēļas nogalē Ostas svētku laikā risināsies vēsturisko burinieku festivāls “Baltic Sail Riga 2017”, kas katram ļaus iejusties hercoga Jēkaba laikā, viesoties pie vikingiem un izpētīt vēsturiskus zvejas kuģus. Krāšņie burinieki dosies parādē, piedalīsies kaujā un uz sava klāja labprāt uzņems ikvienu jūras, ūdens un kuģu mīļotāju. Uz vēsturisko burinieku klāja īpaši gaidītas būs ģimenes ar bērniem.

Jau šajā nedēļas nogalē – no 18. līdz 20. augustam – galvaspilsētā krāšņi un ar daudzveidīgām aktivitātēm ieskanēsies Rīgas pilsētas svētki 2017, kurus ar atraktīvu un daudzveidīgu programmu bagātinās arī Ostas svētki. Tostarp jau piektdien, 18. augustā, Pilsētas jahtklubā, Rīgā, Ķīpsalā tiks atklāta viena no krāšņākajām Ostas svētku sadaļām – vēsturisko burinieku festivāls “Baltic Sail Riga 2017”.

“Baltic Sail Riga” ir starptautisks Baltijas jūras vēsturisko burinieku festivāls, kas 20 gadu garumā rīkots dažādās Baltijas jūras ostās: Klaipēdā, Gdaņskā, Karlskronā, Ščecinā, Nīstedā un Rostokā. Šogad festivāls pirmo reizi notiks Rīgā. Atpūtas kuģis “Lībava” apmeklētājus aiznesīs uz 17. gadsimtu un ļaus iejusties hercoga Jēkaba valdīšanas laikos. Savukārt zvejas traleris “Lisette”, kas bija īpaši piemērots piekrastes zvejai un sekliem ūdeņiem, atklās to, kādos apstākļos savulaik ik dienu strādājuši zvejnieki.

“Apskatei būs pieejami deviņi krāšņi buru kuģi. Uzkāpjot uz klāja, apmeklētāji varēs iejusties dažādos laikmetos un apstākļos, kā nekā festivālā piedalīsies gan karotāju vikingu kuģis, gan arī atpūtas un zvejas kuģi. Festivāla norise Rīgā ir vērā ņemams notikums, tāpēc aicinām apmeklētājus, jo īpaši ģimenes ar bērniem, to nepalaist garām,” stāsta Pilsētas jahtkluba komodors Jānis Grīslis. Viņš uzsver, ka burinieki būs pieejami gan bezmaksas apskatei, gan arī maksas izbraukumam pa Daugavu. Atpūtas izbrauciena laikā viesi varēs piedalīties buru uzvilkšanā un izmēģināt spēkus pie burinieku stūres rata.  

Festivāls “Baltic Sail” tiks atklāts piektdien, 18. augustā pulksten 13.00 Ķīpsalā, Pilsētas jahtklubā, kur burinieku kapteiņus un apkalpi sveiks Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, Rīgas Brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš un Pilsētas jahtkluba komodors Jānis Grīslis. Pēc svinīgās atklāšanas kuģi būs pieejami apskatei. Pasākumu viesus izklaidēs "Ostas svētku" talismans Ronis Matrozis un viņa komanda.

Uz burinieku klāja būs iespējams kāpt arī sestdien un svētdien. Papildus tam sestdien, 19. augustā, pulksten 17.30 Pilsētas jahtkluba akvatorijā notiks vēsturisko kuģu kauja, kurai ap pulksten 18.30 sekos vēsturisko kuģu parāde  Daugavā. Vakarā interesentiem, iegādājoties biļetes, būs iespēja Rīgas svētku uguņošanu vērot, atrodoties uz kuģa klāja Daugavā. 

Festivāla mērķis ir ne tikai popularizēt un iepazīstināt viesus ar jūrniecības tradīcijām un vēsturi, bet arī popularizēt Baltijas jūru kā lielisku kuģošanas galamērķi.

Tāpat kā citos svētku aktivitāšu punktos, arī pie vēsturiskajiem buriniekiem viesus izklaidēs Ostas svētku talismans Ronis Matrozis un viņa komanda, kas aicinās rosīties zīmēšanas studijā, fotografēties un tikt pie jūrnieka cienīgiem tetovējumiem. Svarīgi, ka Ķīpsalā pie Pilsētas jahtkluba būs arī viena no Ostas svētku “Roņu salām”, kur apmeklētāji varēs saņemt kartītes, lai piedalītos Roņu salas uzdevumu risināšanā un pretendētu uz vērtīgām balvām.

Sadarbībā ar TALLINK ir sarūpēti Roņu salas uzdevumi, kurus izpildot, piecas ģimenes vai draugu grupas četru cilvēku sastāvā laimēs TALLINK jūras kruīzu uz Stokholmu ar kuģi “Romantika” vai “Isabelle”. Laimīgos uzvarētājus jau svētdien pulksten 10.30 tiešajā ēterā kopā ar Radio SWH radošo komandu izlozēs Ronis Matrozis. Apmeklētājus, kuri būs tikuši galā ar Roņu salas uzdevumiem, sagaida arī citas balvas. 

Aktivitātes “Roņu salas uzdevumi” nosacījumi ir vienkārši: “Roņu salā” jāpaņem kartīte un jāizpilda dažādi uzdevumi, par ko kartītē tiks iespiests zīmodziņš. Savācot visus zīmodziņus no dažādām aktivitāšu vietām, kartīte piedalīsies izlozē.