Meklēt

Dānijas vēstnieks ierodas iepazīšanās vizītē Rīgas brīvostas pārvaldē

Šodien vizītē Rīgas brīvostas pārvaldē bija ieradies Dānijas vēstnieks Latvijā Hans Brasks (Hans Brask). Vizītes galvenais mērķis bija iepazīšanās ar Rīgas brīvostas jauno pārvaldnieku Ansi Zeltiņu. Tikšanās laikā vēstnieks tika iepazīstināts ar Rīgas ostas aktualitātēm un tika apspriestas iespējas tālākai sadarbībai kravu pārvadājumu jomā starp Dāniju un Rīgas ostu.

Dānijas vēstnieks tika iepazīstināts ar Rīga ostas attīstības rādītājiem, jaunajiem projektiem un investīciju iespējām. Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš apliecināja, ka Dānija jau pašreiz ir nozīmīgs Rīgas ostas sadarbības partneris, bet situācijā, kad jauni kravu tirgi un jauni investīciju projekti Rīgas ostai ir vitāli nozīmīgi, RBP ir ieinteresēta vēl ciešākā sadarbībā ar Dānijas ostām, loģistikas nozares komersantiem un institūcijām.

Vēstnieks savukārt atzīmēja Rīgas ostas pakalpojumu kvalitāti, ko atzinīgi ir novērtējuši Rīgas ostā strādājošie Dānijas uzņēmēji. Tāpat arī vēstnieks informēja, ka drīzumā ir sagaidāma liela Dānijas uzņēmēju vizīte Latvijā, kuras viens no galvenajiem mērķiem ir stiprināt Dānijas-Latvijas sadarbību un atrast jaunas iespējas tieši transporta, loģistikas un kravu pārvadājumu jomā.

Vizītes laikā tika apspriestas arī iespējas jaunas kravu un pasažieru prāmju (ro-pax) līnijas atklāšanai no Rīgas ostas. Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš atzīmēja, ka Rīgas brīvostas pārvalde atbalstīs ikvienu iniciatīvu, kas veicinās kravu diversifikāciju un jaunu kravu piesaisti Rīgas ostai.

Rīgas ostas sadarbība ar Dāniju: Dānija jūras kravu pārvadājumos pieskaitāma pie lielākajiem Rīgas ostas sadarbības partneriem – pēdējos trīs gados jūras kravu plūsma starp Rīgu un ostām Dānijā bijusi vidēji 1,5 miljoni tonnu gadā jeb apmēram 4% no ostas kopējā kravu apgrozījuma. Kravu plūsmā starp Rīgas ostu un Dānijas ostām absolūti lielāko daļu (~90%) veido nosūtītās kravas - 2016. gadā no Rīgas ar kravu uz ostām Dānijā devās188 kuģi, savukārt no ostām Dānijā Rīgā ieradās 48 kuģi. Nosūtāmo kravu lielāko apjomu veido ogles, dažādas kokmateriālu kravas, naftas produkti, kā arī lauksaimniecības produkti, savukārt saņemto kravu plūsmā lielāko daļu sastāda metālu grupas kravas.

Rīgas ostā jau ilgus gadus sekmīgi strādā dāņu konteinerlīnija “Maersk Line”. Pēdējos gados pēc apkalpoto konteinerkravu daudzuma tā ir trešā lielākā līnija Rīgas ostā. 2017. gadā salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem būtiski pieaudzis Maersk līnijas kuģu ienācienu skaits ostā – 2017. gada septiņos mēnešos ostā ienākuši jau 60 Maersk Line/Sego Line kuģi.