Meklēt

Indijas elektronikas, informācijas tehnoloģiju un tieslietu ministra vizīte Rīgas ostā

16. septembrī Rīgas ostu apmeklēja Indijas elektronikas, informācijas tehnoloģiju un tieslietu ministrs Ravi Šankars Prasads (Ravi Shankar Prasad) un pavadošā delegācija. Vizītes mērķis bija iepazīties ar Rīgas brīvostu un sadarbības iespējām ar Indiju, īpašu uzmanību pievēršot iespējām realizēt daudzfunkcionālu noliktavu un kravu pārkraušanas centru Kundziņsalā, kas kalpotu kā kravu izplatīšanas un konsolidācijas centrs Indijas un citu valstu precēm Ziemeļeiropas, Krievijas un NVS valstu tirgiem. Rīgas ostā Indijas delegācija apmeklēja Kuģu satiksmes vadības centru un tikās ar Rīgas brīvostas pārvaldnieka vietnieku – Mārketinga direktoru Edgaru Sūnu, Ostas kapteini Artūru Brokovski-Vaivodu un SIA “Kundziņsalas ziemeļu projekts” pārstāvjiem.

Edgars Sūna: “Esam pagodināti, ka savas vizītes laikā Latvijā ministra kungs ir atradis iespēju apmeklēt Rīgas ostu, īpaši tādēļ, ka šī ir pēdējā laikā nozīmīgākā Indijas amatpersonu vizīte Latvijā. Šī ir jau atkārtota Indijas pārstāvju vizīte Rīgas ostā. Iepriekš ostu apmeklēja Indijas Republikas vēstniece Zviedrijā un Latvijā Banašri Bose Harisone (Banashri Bose Harrison), kura piedalījās arī šinī tikšanās reizē ar ministru. Tas liek domāt, ka Indijas puses interese par Rīgas ostu un plāni veidot šeit loģistikas centru Indijas preču izplatīšanai Krievijā, NVS un arī Skandināvijas valstīs, ir visai nopietni. Krievija ir nozīmīgs Indijas ārējās tirdzniecības partneris, uz kuru Indija eksportē farmācijas preces, lauksaimniecības produktus, pārtiku un tekstilizstrādājumus. Rīga varētu būt vienlaicīgi gan atbalsta punkts kravu loģistikai uz Krieviju, gan arī kalpot kravu piegādēm uz Skandināvijas valstīm. Rīgas ostai šis būtu nozīmīgs projekts, jo, ņemot vērā energoresursu kravu samazināšanos no Krievijas, kopā ar ostas uzņēmumiem ļoti nopietni strādājam pie alternatīvu kravu plūsmu meklēšanas.”

Tikšanās laikā Indijas delegācija tika iepazīstināta ar Rīgas ostu un uzņēmējdarbības iespējām ostas teritorijā. Indijas puses pārstāvji novērtēja labvēlīgo uzņēmējdarbības vidi Rīgas  ostā un iespēju būvēt savu termināli. Tika atzīmētas arī Speciālās ekonomiskās zonas priekšrocības, kas padara investīciju vidi Rīgas ostā īpaši labvēlīgu jaunu objektu būvniecībai un Indijas preču loģistikai.

Indijas elektronikas, informācijas tehnoloģiju un tieslietu ministrs Ravi Šankars Prasads Latvijā viesojas darba vizītē, kuras ietvaros tikās ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci, Ministru prezidentu Māri Kučinski, tieslietu ministru Dzintaru Rasnaču, kā arī apmeklēja Rīgas IT Demo centru un Rīgas Brīvostu.