Meklēt

Rīgas ostu apmeklē augsta līmeņa Baltkrievijas transporta nozares pārstāvji

Šodien 15. septembrī Rīgas ostu apmeklēja Baltkrievijas transporta un komunikāciju ministra pirmais vietnieks un Latvijas-Baltkrievijas Transporta darba grupas vadītājs Aleksejs Avramenko, kā arī Baltkrievijas Dzelzceļa kompānijas priekšsēdētāja pirmais vietnieks Igors Šilovs. Viesi tikās ar Rīgas brīvostas pārvaldnieku Leonīdu Loginovu un iepazinās ar ostu veicot izbraukumu pa ostas akvatoriju.

Baltkrievija vienmēr ir bijis nozīmīgs partneris Latvijas transporta un loģistikas nozarei, bet tieši šobrīd aktīva jaunu sadarbības iespēju meklēšana ir kļuvusi īpaši svarīga, jo aktualizējusies Krievijas kravu pārorientēšanu uz Krievijas ostām. Viesi bija ieinteresēti klātienē iepazīties ar Rīgas ostas iespējām Baltkrievijas kravu tranzītam un tika iepazīstināti ar termināļu esošajām jaudām konteineru, naftas produktu un minerālmēslu tranzītam, kā arī ar ostas brīvajām teritorijām jaunu termināļu un loģistikas centru izveidei.

Īpaša uzmanība tika pievērsta iespējām, kuras Rīgas osta var piedāvāt Baltkrievijas – Ķīnas kopējā loģistikas projekta “Lielais akmens” realizācijas kontekstā. “Lielais akmens” ir Ķīnas holdinga China Merchants Group industriālais parks un loģistikas centrs, kas 90 km² platībā tiek attīstīts netālu no Minskas. Tā kā Baltkrievijai nav pieejas pie jūras un savu ostu, kas nepieciešamas, lai realizētu Ķīnas uzņēmēju mērķus, pašreiz tiek meklēts izdevīgākais ceļš kravu transportēšanai no Minskas līdz jūras ostām un pētītas Lietuvas un Latvijas ostu piedāvātās iespējas. 

Baltkrievijas transporta un komunikāciju ministra pirmais vietnieks ir ieradies Latvijā, lai piedalītos Latvijas-Baltkrievijas Transporta darba grupas sanāksmē. Rīt 16. septembrī viņš apmeklēs Baltkrievijas-Latvijas biznesa forumu, kurā piedalīsies arī Rīgas brīvostas pārvalde un savā stendā informēs Baltkrievijas uzņēmumus par Rīgas ostas iespējām.