Meklēt

Vērienīgākais ostas svētku pasākums “Krastu mačs” šogad atkal priecēs dalībniekus un skatītājus

Rīgas brīvostas pārvalde aicina piedalīties vērienīgākajā un atraktīvākajā Ostas svētku pasākumā  - diennakts basketbola turnīrā “Krastu mačs”, kas šogad notiks 13. - 14. augustā. Komandu reģistrācija pasākumam sāksies 1. augustā plkst. 12:00 mājas lapā www.krastspretkrastu.lv.

Laukumā pie Latvijas Nacionālās operas un baleta diennakts basketbola turnīrā “Krastu mačs” Daugavas labā un kreisā krasta komandas sacentīsies jau septīto reizi. Pērn ar Daugavas labā krasta uzvaru un rezultātu 1155 – 1048 noslēdzās sestais turnīrs, izlīdzinot rezultātu kopvērtējumā, kas patlaban ir 3:3.

Leonīds Loginovs, Rīgas brīvostas pārvaldnieks:

“Esmu gandarīts, ka “Krastu mačs” ir kļuvis par neatņemamu Ostas svētku tradīciju. Tas ir dinamisks, aizraujošs un norisinās visu diennakti, tāpat kā darbs Rīgas ostā. Krastu mačs ir tiešām masu pasākums, vislabākajā šī vārda nozīmē. Vislielāko prieku un gandarījumu šie basketbola svētki sagādā tiem, kas paši aktīvi piedalās spēlējot un atbalstot savas komandas, nevis tikai gaida, kad viņus kāds izklaidēs. Tāda ir arī mūsu filozofija – strādāt un aktīvi darboties, lai padarītu mūsu ostu labāku, nevis gaidīt, kad kāds nāks to izdarīt no malas. Pat balva ar Lielo Kristapu, kuram uz pleca ir basketbolists, man ļoti asociējas ar ostu un sportu. Kā zināms no teikas Lielais Kristaps bija Daugavas pārcēlājs, kurš nenobijās no grūtībām, turēja doto vārdu, pārvarēja šķēršļus un ieguva bagātību, bet pats galvenais – gandarījumu un prieku par paveikto. Priecājos, ka ar “Krastu maču” varam popularizēt gan Rīgas ostu un gan basketbolu, kas manā uztverē tomēr ir tautas sporta veids Nr.1 Latvijā.”

“Krastu maču” arī šogad atklās LEC bumbas triekšanas grozā no augšas konkurss un trīs punktu metienu konkurss. Visu diennakti pasākuma dalībniekus un viesus izklaidēs Latvijas labākie dīdžeji. Kā īpašie viesi šogad uzstāsies Markus Riva un Ralfs Eilands.

Dalība turnīrā ir bez maksas, turklāt katrs dalībnieks saņem unikāla dizaina Adidas spēles kreklu – kreisais krasts baltā, bet labais – melnā krāsā. Kreklu dizains šogad veidots sadarbībā ar vienu no spilgtākajiem Latvijas jaunajiem māksliniekiem Kristianu Brekti kā veltījums Latvijas kultūrā īpašajai, šogad mūžībā aizgājušajai personībai Ilmāram Blumbergam. Krekli ir unikāla dāvana turnīra dalībniekiem, taču šogad “VEF Rīga” teltī tos būs iespējams iegādāties arī visiem pasākuma apmeklētājiem.

 “Krastu mača” tiešraidi sabiedrisko mediju portālā www.lsm.lv, kā arī atsevišķu spēļu translāciju televīzijā nodrošina Latvijas Televīzijas 7. kanāls.