03.07.2009.
Šā gada 2. jūlijā notika Rīgas brīvostas valdes ārkārtas sēde, kurā tika apstiprināti Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs un Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētāja vietnieks.


Kā pirmais valdes priekšsēdētāja kandidāts tika izvirzīts Viesturs Silenieks, par viņu nobalsoja Olafs Pulks, Edmunds Krastiņš un Jānis Straume pārējie pieci valdes locekļi atturējās.

Valde apzinoties smago ekonomisko situāciju valstī un saprotot, ka šādos apstākļos ostai jāattīstās, jāpieņem svarīgi lēmumi, nedrīkst pieļaut, ka valde ir lemt nespējīga, tāpēc tika izvirzīts otrs priekšsēdētaja kandidāts – Ainārs Šlesers.

Par Šleseru balsoja astoņi valdes locekļi, bet Olafs Pulks un Edmunds Krastiņš balsoja pret.

Par Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētāja vietnieku tika ievēlēts Viesturs Silenieks.

Ainārs Šlesers pateicās iepriekšējam valdes priekšsēdētājam Andrim Ārgalim par viņa ieguldījumu ostas attīstībā un kravu apgrozījuma pieaugumā, kas 1999.gadā bija 12 miljoni tonnu un palielinājies līdz nepilniem 30 miljoniem tonnu 2008.gadā.

Jaunais valdes priekšsēdētājs par vienu no galvenajām prioritātēm noteica proaktīvu darbību jaunu kravu piesaistīšanu Rīgas ostai un sīvu konkurenci ar citām ostām reģionā, jo uzskata, ka veselīga konkurence ir par pamatu attīstībai un ekonomiskās situācijas uzlabošanai.