Mon, 05/20/2013 - 13:23

Lai veicinātu savstarpēju sapratni un kopīgi meklētu risinājumus gan daudzu gadu gaitā samilzušām, gan šodienas straujās attīstības radītām vides un drošības problēmām, 17. maijā Rīgas brīvostas pārvaldes Vides un attīstības dienests organizēja tikšanos ar nevalstiskajām organizācijām, kuras mērķis bija sniegt sabiedrībai vispusīgu un objektīvu informāciju par pēdējā laikā aktualitāti ieguvušo drošības jautājumu saistībā ar Kundziņsalā būvēto minerālmēslu termināli, kā arī informēt par citiem ostai piegulošo rajonu iedzīvotājus interesējošiem vides jautājumiem.

 

Šī bija jau kārtējā Ostas vides dienesta un nevalstisko organizāciju („Vecmīlgrāvja attīstības biedrība”, ”Sarkandaugavas attīstības biedrība” un biedrība „Kundziņsala”) tikšanās, kurā šoreiz bez uzaicinātā uzņēmuma SIA „Riga Fertilizer Terminal” piedalījās arī plašs speciālistu loks, tanī skaitā arī valsts institūciju pārstāvji no Vides pārraudzības valsts biroja (VPV) un drošības risku speciālisti no PSI ‘Risks un audits”.

Tikšanās laikā tika sniegtas atbildes uz daudziem ar uzņēmuma darbības drošību saistītiem jautājumiem un tā kā no nevalstisko organizāciju puses piedalījās arī šīs jomas speciālisti, tad diskusija brīžiem notika jau profesionālā līmenī. Tikšanās laikā VPV biroja vadītājs Arnolds Lukševics sniedza informāciju par notikušo ietekmes uz vidi novērtējuma procedūru un VPV biroja konstatējumiem, minerālmēslu pārkraušanas uzņēmuma darbības riskiem un izvirzītajām prasībām. Uzņēmums un riska speciālisti atbildēja uz jautājumiem par uzņēmumā veiktajiem pasākumiem risku novēršanā un analizēja arī piedāvātos draudu scenārijus. Ostas iekšējā drošības dienesta vadītājs Andris Purmalis informēja par ostas kompetencē esošajiem kontroles un drošības pasākumiem.

Tikšanās izvērtās par konstruktīvu diskusiju, kuras rezultātā tās dalībnieki –biedrību pārstāvji atzina, ka laicīgi sniegta šāda vispusīga un saprotama informācija, mazina pēdējā laikā pastiprinājušās bažas piegulošo rajonu iedzīvotāju vidū.

Bez drošības jautājumiem sanāksmē Ostas vides dienesta vadītājs Vilis Avotiņš informēja klātesošos arī par turpmākiem ostas darbības virzieniem vides kvalitātes uzlabošanā un virzību uz sadarbības veicināšanu ar uzņēmējiem vides aizsardzības pasākumu ieviešanā. Tika izrunāti jautājumi par veiktajiem un veicamajiem pasākumiem turpmākas gaisa kvalitātes uzlabošanai ostai piegulošās teritorijās un sadarbību ar citām, tai skaitā valsts institūcijām.

Ņemot vērā to, ka katra no augstāk minētajām biedrībām pārstāv ievērojamu attiecīgā dzīvojamā rajona iedzīvotāju loku, šādas tikšanās laikā saņemtā informācija nonāk arī pie citiem attiecīgā rajona iedzīvotājiem un līdz ar to ir sagaidāms, ka uzlabosies cilvēku izpratne par ostā notiekošajiem procesiem un to iespējamo ietekmi uz vides kvalitāti un drošību.