Otrdien, 18. jūnijā priekšsēdētāja Bilbao majora Inaki Azkuna (Inaki Azkuna) vadībā pasaules mēroga ostu pilsētu tīkla AIVP dalībnieki organizēja Ģenerālo Asambleju. Tā norisinājās Islandē, uz kurieni dalībniekus ielūdza Reikjavīkas pilsēta un Reikjavīkas osta, kas abas ir aktīvas asociācijas dalībnieces. Pasākumā piedalījās vairāk kā 130 delegāti no 16 valstīm. Pēc prezentācijas par 2008. gada darbības pārskatu tika prezentēti tuvākajos gados paredzētie jaunie projekti, kuri jau iepriekš tika izcelti Starptautiskajā Stokholmas konferencē, kas tika veltīta inovācijām pilsētas – ostu attīstības projektos. Paralēli pasaules mēroga ostu tīkla attīstībai AIVP turpina arī savu pieredzes apmaiņas programmu starp ostu pilsētām. Šīs programmas mērķis ir veicināt jaunu ilgtspējīgu projektu rašanos, kas kalpotu ostas funkciju dzīvotspējai un pilsētu – ostu mijiedarbības atjaunošanai. Nākošā starptautiskā konference Buenosairesā un Rosario (Argentīnā) 2010. gada 15.-19. novembrī ļaus iegūt jaunāko informāciju par projektiem, kas jau norisinās. Jāpiebilst, ka lielu daļu no tiem ir skārušas globālās ekonomikas krīzes sekas.
Ģenerālās Asamblejas laikā tika daļēji atjaunota AIVP valde. No jaunajiem valdes locekļiem ir jāmin Barselonas pilsēta un Antverpenes osta, kas abas līdz ar to varēs tagad aktīvāk piedalīties asociācijas programmu attīstībā. Beidzoties Inaki Azkuna (I?aki Azkuna) pilnvaru termiņam, viņa vietā tika ievēlēts jauns priekšsēdētājs – Žans Pjers Lekomte (Jean Pierre Lecomte), kas ir Grand Port Maritime du Havre goda priekšsēdētājs. Nākošā statūtos noteiktā asociācijas Ģenerālā Asambleja notiks 2010. gada 25. jūnijā Ajaccio (Francijā).
Pēc Ģenerālās Asamblejas norisinājās jauns AIVP Dienu semināru cikls „Ostas pilsētas – tūrisma Dieva dāvana” („Port Cities, the Godsend of tourism"). Gan dalībnieki, gan tie, kas uzstājās, pievērsa īpašu uzmanību tiem tūrisma attīstības projektiem, kas ir viegli savietojami un integrējami ar ostas darbību. Tika uzsvērts, ka, ja vien drošības nosacījumi to atļauj, ostas var ierosināt tādus papildus tūrisma projektus kā, piemēram, „atklājumu” riteņbraukšanas maršrutus, rīkot lielus ostas pasākumus, izveidot terases un belvederus, atvērt „Ostas mājas” vai centrus, lai iepazīstinātu ar ostu utt. Visos gadījumos šai ostas atklāšanai jāpalīdz apmeklētājiem labāk izprast ostas pilsētas teritoriju. Dažādu notikumu un pasākumu īpašais raksturs ir nepārspējama priekšrocība, lai ļautu publikai sajust ostu – šo gigantisma pasauli nepārtrauktā kustībā. Osta iegūs pilsētnieku ostas imidžu un līdz ar to daudz labāk iederēsies ostas pilsētas ekonomiskajā un sociālajā dzīvē un nākotnē.
Ostas var aktīvi piedalīties ostas pilsētu un reģionu tūrisma attīstībā, ļaujot attīstīties kruīza nozarei. Tūrismu vai veicināt ne tikai lielu kruīza kuģu ar vairākiem tūkstošiem pasažieru uzņemšanu. Līdzīgi kā Reikjavīkai, daudzām pasaules ostām luksusa kruīzu nozares attīstība ir lieliska un strauji augoša attīstības iespējas, kas ļautu kuģiem noenkuroties tik tuvu pilsētas centram, cik vien ir iespējams, lai radītu vēl lielāku komfortu tūristiem un iedzīvotājiem.
Tas var būt grūti vai pat neiespējami tikt galā ar tik daudz dažādām vienlaicīgām norisēm un aktivitātēm vienuviet (ostas darbība un tūrisms, dažādi gan pastāvīgi, gan īslaicīgi pilsētas – ostas mijiedarbības attīstības projekti). Šādā gadījumā pats svarīgākais ir parādīt, ka norisinās dialogs starp ieinteresētajām pusēm (pilsēta, osta, kā arī uzņēmēji, kam ir ļoti nozīmīga loma) – tā joprojām ir vislabākā garantija panākumiem. Ar ostu saistītu tūrisma aktivitāšu attīstība arī ir izcils rādītājs attiecību kvalitātei, kādas tiek uzturētas starp pilsētu, ostu un iedzīvotājiem visas ostas pilsētas sabiedrības lielākas saliedētības labad. Fotogrāfijas: http://www.reykjavik-aivp.com/presse/rey-photos-cp.zip
Par AIVP: AIVP, pasaules mēroga ostu pilsētu tīkls, tika nodibināts 1998. Gadā, un pilsētu un ostu attīstībā apvieno visas ieinteresētās puses – pilsētas, ostas un to partnerus. AIVP nodrošina forumu tiem cilvēkiem, kuru darbības rezultātā ostas pilsētas ceļ savu konkurētspēju, vienlaicīgi uzlabojot dzīves apstākļus saviem iedzīvotājiem. AIVP ir dota vienreizēja privilēģija redzēt šo mutāciju, kas pašreiz jau norisinās visās pasaules ostās un pilsētās. Jūsu tiekšanās pēc inovācijām un jūsu satraukumi par sniegumu un rezultātiem atrodas starp mūsu galvenajiem mērķiem un tas ir tas, ar ko mēs nodarbojamies. AIVP stiprās puses ir arī: - Gandrīz 200 dalībnieki, iekļaujot Roterdamu, Marseļu, Barselonu, Montreālu, Buenosairesu, Abidjanu, Dalianu; - Ir pārstāvētas vairāk ka 33 valstis; - Notiek pieredzes apmaiņa, debates, diskusijas, apgūtās zināšanas tiek nodotas tālāk caru regulārām konferencēm un semināriem; - Vienīgais centrs, kur var iegūt starptautiskus dokumentālus resursus par ostu pilsētām, profesionāls serviss ikdienas pilsētu – ostu projektu novērošanā, pieejami tiešsaistē (online) jebkurā laikā; - Spēj nodrošināt ekspertīzi caur starptautisku speciālistu tīklu; - Veic sadarbības misiju ar starptautiskām institūcijām (UNCTAD, Pasaules Banka u.c.); - 9 profesionālu cilvēku komanda.