Meklēt

Uzsāk Daugavgrīvas krasta nostiprinājuma atjaunošanas darbus

Pēc Rīgas brīvostas pārvaldes pasūtījuma ir uzsākti Daugavgrīvas krasta nostiprinājuma jeb BKRR dambja remontdarbi. Kā zināms, rudens vētru un jūras līmeņa izmaiņu ietekmē gada sākumā tika izskalota daļa no Daugavgrīvas krasta nostiprinājuma konstrukcijām.

Lasīt tālāk: Uzsāk Daugavgrīvas krasta nostiprinājuma atjaunošanas darbus

Rīgas brīvostas valde pārskata budžetu un samazina izdevumus

Rīgas brīvostas valde aprīļa beigās ir pārskatījusi brīvostas budžetu - par piektdaļu jeb aptuveni 10 miljoniem eiro samazinot tajā plānotās izdevumu un investīciju pozīcijas. Tas darīts, ņemot vērā ekonomiskās aktivitātes samazināšanos pasaulē COVID-19 globālās pandēmijas ietekmē un neskaidrību, cik ātri un kādā intensitātē pēc dīkstāves atjaunosies starptautiskie kravu un pasažieru pārvadājumi. Neskatoties uz to, Rīgas brīvostas darbība turpinās pilnā apjomā, tāpat kā tiek turpināta vairāku ostai un pilsētai būtisku investīcijas projektu īstenošana.

Lasīt tālāk: Rīgas brīvostas valde pārskata budžetu un samazina izdevumus

Tallink Grupp kuģis Romantika 29.04 un 30.04 veiks speciālos nodarbinātības reisus maršrutā Rīga - Stokholma, lai nodrošinātu kravu pārvadājumus un darbaspēka ar atļaujām kustību

Tallink Grupp ir vienojies veikt vienu speciālo reisu abos virzienos ar kuģi Romantika Rīgas – Stokholmas maršrutā 29.-30.04. pēc Latvijas investīciju un attīstības aģentūras lūguma un ar Latvijas Satiksmes ministrijas atļauju. Speciālā reisa mērķis, kurš no Rīgas aties 29. aprīļa vakarā un no Stokholmas 30. aprīļa vakarā, ir nodrošināt svarīgu transporta maršrutu tiem uzņēmumiem, kuru darbiniekiem ir jāceļo uz Zviedriju darba pienākumu dēļ un kuri pašreiz nevar ceļot ar citiem transporta veidiem spēkā esošo ceļošanas ierobežojumu dēļ. Speciālais reiss ir arī vajadzīgs, lai pārvadātu preces starp abām Baltijas jūras valstīm.

Lasīt tālāk: Tallink Grupp kuģis Romantika 29.04 un 30.04 veiks speciālos nodarbinātības reisus maršrutā Rīga...

Rīgas ostā izmēģina Latvijā radītu reālā laika ostu hidrodinamisko modeli

Foto: Juris Seņņikovs

Kopš aprīļa Rīgas ostā tiek izmēģināta brīvpieejas prognožu sistēma, kas reālā laikā attēlo straumes, viļņus un ūdens līmeņus, kā arī monitorē to attīstību ostas akvatorijā. Sistēmas neredzamā daļa ietver prognožu ražošanu – datu nepārtrauktu savākšanu un hidrodinamikas matemātisko modeļu darbināšanu īpašās datorprogrammās.

Lasīt tālāk: Rīgas ostā izmēģina Latvijā radītu reālā laika ostu hidrodinamisko modeli

Rīgas ostā pieaug autotransporta kravu plūsmas intensitāte

Šā gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar iepriekšējā gada pirmo ceturksni, Rīgas ostā par 12 % palielinājusies ar autotransportu transportēto kravu plūsma. Ja 2019. gada 1. ceturksnī ostā apkalpotas 119 295 kravas automašīnas, tad 2020. gada 1. ceturksnī apkalpoto kravas automašīnu skaits pieaudzis par 15,7 tūkstošiem, sasniedzot 134 985 automašīnu vienības.

Lasīt tālāk: Rīgas ostā pieaug autotransporta kravu plūsmas intensitāte