Meklēt

Kravu aprite Rīgas ostā tiek stingri reglamentēta un uzraudzīta

Rūpējoties par paaugstinātas bīstamības un piesārņojošu kravu aprites risku preventīvu uzraudzību un kontroli, Rīgas ostas uzņēmumiem jāievēro virkne starptautisko organizāciju un Latvijas valsts atbildīgo dienestu pieņemtu drošības prasību un noteikumu.

Lasīt tālāk: Kravu aprite Rīgas ostā tiek stingri reglamentēta un uzraudzīta

Rīgas osta pilnībā gatava graudu pārkraušanas sezonai

 

Sākoties šī gada aktīvajai graudu pārkraušanas sezonai, Rīgas ostas termināļi jau uzsākuši pirmo vietējās izcelsmes graudu kravu pieņemšanu. Šosezon graudus Rīgas ostā gatavi pieņemt un apstrādāt 11 abos Daugavas krastos esoši ostas uzņēmumi.

Lasīt tālāk: Rīgas osta pilnībā gatava graudu pārkraušanas sezonai

Rīgas ostā jaunas kokmateriālu eksporta iespējas uz Islandi

Rīgas ostas uzņēmums SIA “Jaunzeltiņi” ir uzsācis kokmateriālu pārvadājumus uz Islandi. Šā gada jūnijā 1700 kubikmetri Latvijā un Baltkrievijā ražotu zāģmateriālu tika uzkrauti uz kuģa SILVER STAR, lai nogādātu tos Neskaupstadur ostā, Islandē. Islande tradicionāli ir viens no Latvijas zāģmateriālu ražotāju noieta tirgiem, kur tos izmanto galvenokārt zivjrūpniecības produktu iepakojumam. Līdz ar regulāro pārvadājumu uzsākšanu no Rīgas ostas, Latvijas zāģmateriālu ražotājiem un tirgotājiem tiek piedāvāts jauns, efektīvs loģistikas ceļš, kas atvieglo pieeju nozīmīgam eksporta tirgum.

Lasīt tālāk: Rīgas ostā jaunas kokmateriālu eksporta iespējas uz Islandi

Rīgas ostā veikta ikgadējā ūdensputnu populācijas apsekošana

Rīgas ostā pabeigti ikgadējie putnu populācijas apsekošanas un uzskaites pasākumi, kurus Rīgas brīvostas pārvalde veic ligzdojošo ūdensputnu monitoringa ietvaros, lai novērtētu un analizētu izmaiņas putnu ligzdošanā, kā arī kontrolētu ostas darbības ietekmi uz ūdensputnu ligzdošanas biotopiem. Krēmeru dabas liegumā pateicoties regulārai niedru izpļaušanai, ko veic Rīgas brīvostas pārvalde, pēc ilgāka pārtraukuma atkal sākuši ligzdot lielie ķīri – konstatēti ap 100 pāri.  Šī gada apsekošanas rezultātā tika konstatēts, ka būtiskas biotopu izmaiņas ostas darbības rezultātā nav novērotas.

Lasīt tālāk: Rīgas ostā veikta ikgadējā ūdensputnu populācijas apsekošana

Rīgas ostā pārvadājumus uzsāk jauna prāmju līnija Baltic Link

Pirmdien, 6. jūlijā, Rīgas ostā pie SIA “Man-Tess tranzīts” prāmju piestātnes pirmo reizi pienāca jaunās kravu pārvadājumu līnijas Baltic Link prāmis MIDAS, uzsākot regulāru kravu autotransporta (ro-ro) pārvadājumu reisus starp Rīgu un Okselosundas ostu Zviedrijā. Turpmāk prāmis katru nedēļu veiks trīs reisus no Rīgas - otrdienās, ceturtdienās un svētdienās. Līnijas Baltic Link operators ir Zviedrijas kuģniecības kompānija Wagenborg Shipping Sweden AB, kas ar jauno līniju Baltic Link paplašina savu ro-ro prāmju līniju tīklu Baltijas jūrā.

Lasīt tālāk: Rīgas ostā pārvadājumus uzsāk jauna prāmju līnija Baltic Link