Meklēt

Ostas svētki 2019 - programma trīs dienu garumā

Daudz pārsteigumu kā uz zemes, tā ūdenī, atraktīvu un ģimenei draudzīgu aktivitāšu, kā arī iespēju tikt pie vērtīgām balvām aizvien sola Ostas svētki.

Šī gada Ostas svētku jaunums - Rīgas Kanāla Regate jaunā veidolā! Ierastos ūdens velosipēdus nomaina sacensības ar SUP dēļiem. 

Rīgas brīvostas SUP festivāls “SUPiāde”, "Krastu mačs", "Ielu Mūzikas Diena", lieliem un maziem draudzīgas aktivitātes un pārsteigumi Rīgas brīvostas paviljonā “Aquatorium” un muzikālu strūklaku un ūdens gaismu uzvedums naksnīgās Rīgas kanālā Kronvalda parkā - tas viss aizraujoši un krāšņi šogad ostas svētkos no 16. līdz 18. augustam!

 

Rīgas brīvostas SUP festivāls “SUPiāde 2019” 

16. augustā - 17.00 - 00.00 

17. augustā - 10.00 - 22.45

Kronvalda parkā un pilsētas kanālā pie Rīgas brīvostas pārvaldes ēkas 

Lai gan Rīgas brīvostas SUP festivāla notikumi būs krāsaini un dažādi, galvenā vieta šo notikumu plejādē veltīta aktivitātēm uz SUP dēļiem (Stand Up Paddle). 

Piektdienas vakarā notiks SUP karnevāls, savukārt, sestdien visu dienu būs iespēja sekot diviem galvenajiem notikumiem – Latvijas čempionātam SUP sprintā un SUPiādes komandu stafetēm.

Jau no piektdienas pēcpusdienas Kronvalda parkā pie Rīgas brīvostas ēkas sāks darboties festivāla pilsētiņa ar atpūtas zonu, kurā draugu lokā varēs vērot piektdienas vakara SUPiādes paraugdemonstrējumus un karnevālu, grupas “Bur Mani” koncertu “Tālu tālu”, kā arī strūklaku šovu “Ūdens stāsts mēness gaismā”. Turpat blakus būs izvietots Rīgas brīvostas interaktīvais stends un “Street Food” tirdzniecības vietas, kurās varēs iegādāties gan grila ēdienu, gan dažādus gardumus. 

Rīgas brīvostas SUP festivāla “SUPiāde 2019” galvenie notikumi:

Piektdien, 16. augustā:

 • 17.00 festivāla atklāšana, sāk darboties visas pasākuma zonas;
 • 19.00 SUPiādes karnevāliskais "Gaismas bruņinieku izbrauciens" (Pilsētas kanālā pie Rīgas brīvostas ēkas). 
 • 21.00 Grupas “Bur Mani” koncerts “Tālu tālu”. Koncertu būs iespēja baudīt ar ērtām bezvadu austiņām, kuras tiks piešķirtas uz vietas katram individuāli;
 • 21.40 SUP karnevāla dalībnieku apbalvošana;
 • 22.00 Pirmais strūklaku šovs “Ūdens stāsts mēness gaismā” (15 min.);
 • 22.20 Grupas “Bur Mani” koncerta atkārtojums (35 min.);
 • 22.45 Otrais strūklaku šovs “Ūdens stāsts mēness gaismā” (15 min.);
 • 22.00 – 3.00 katru pusstundu uz 15 minūtēm garāmgājēju uzmanība tiks pievērsta īsam gaismu un ūdensstrūklu stāstam – strūklaku uzvedumam “Ūdens stāsts mēness gaismā”

Sestdien, 17. augustā:

 • No plkst. 10.00  Latvijas čempionāta SUP sprintā dalībnieku reģistrācija;
 • 11.00–12.45 Latvijas čempionāta SUP sprintā atlases braucieni;
 • 13.00 – SUPiādes 12 komandu stafetes dalībnieku iepazīšanās brauciens; 
 • 13.30 – 14.50 SUPiādes komandu stafetes seši atlases braucieni;
 • 15.00 – Latvijas čempionāta SUP sprintā pusfināla braucieni;
 • 16.00 – SUPiādes komandu stafetes pusfināla braucieni;
 • 17.00 – Latvijas čempionāta SUP sprintā un SUPiādes komandu stafetes fināli;
 • 18.00 – Latvijas čempionāta SUP sprintā un SUPiādes komandu stafetes apbalvošanas ceremonija;
 • 19.00 – 21.00 SUPiādes afterparty DJ pavadībā;
 • 21.00 – PĀRSTEIGUMA koncerts 
 • 22.00 – 4.00 katru pusstundu uz 15 minūtēm garāmgājēju uzmanība tiks pievērsta īsam gaismu un ūdensstrūklu stāstam – strūklaku uzvedumam “Ūdens stāsts mēness gaismā”

 

Diennakts basketbola turnīrs “Krastu mačs” 

17. augustā - 13.00 - 00.00 

18. augustā - 00.00 - 15.00 

Laukumā pie Rīgas Kongresu nama 

Turnīrs kurā sacenšas Daugavas labā un Daugavas kreisā krasta iedzīvotāju komandas, šogad notiks jau desmito reizi. Šis ir vērienīgs un aizraujošs tautas sporta pasākums, kurā jau tradicionāli piedalās Latvijas lielākās augstskolas, aktieri, mūziķi, uzņēmēji, žurnālisti, politiķi, dažādu vecumu Latvijas basketbola valstsvienību pārstāvji, ratiņbasketbolisti u.c. šī sporta veida entuziasti. Turnīru atklās trīs punktu metienu un bumbas triekšanas grozā no augšas konkursi, visu diennakti līdz ar basketbolu centrālajā laukumā uz īpašas skatuves uzstāsies galvaspilsētas labākie dīdžeji un populāri mūziķi. 18. augustā pirms noslēdzošā krastu dueļa notiks arī prasmju izaicinājuma konkurss. 

Papildu informācija par programmu: www.krastspretkrastu.lv.

 

Muzikālu strūklaku un ūdens gaismu uzvedums “Ūdens stāsts mēness gaismā” 

16. augustā - 22.00 – 03.00

17. augustā - 22.00 – 04.00

Pilsētas kanālā pie Rīgas brīvostas pārvaldes ēkas

 

Rīgas brīvostas pārvalde aicina uz muzikālu strūklaku un ūdens gaismu uzvedumu. Katru pusstundu Rīgas svētku viesi tiek aicināti ērti iekārtoties naksnīgā Rīgas kanāla krastos Kronvalda parkā pie Rīgas brīvostas pārvaldes bākas un izbaudīt īsu, bet romantisku Rīgas ostas stāstu 15 minūšu garumā.

 

Rīgas brīvostas paviljons “AQUATORIUM” 

16. augustā - 17:00 – 23:00

17. augustā - 10:00 – 23:00

18. augustā - 10:00 – 15:00 

Kronvalda parkā pie Rīgas brīvostas pārvaldes ēkas

Arī šogad Kronvalda parkā skatāms un baudāms izglītojoši izklaidējošs Rīgas brīvostas paviljons, kur katrs varēs ļauties ostas klātbūtnes noskaņai. 

Ar modernu risinājumu palīdzību lieliem un maziem būs iespēja atraktīvā veidā iepazīties ar faktiem par ostu, izmēģināt roku kuģošanā un kravu pārkraušanā, kā arī ieskatīties ostas ikdienā. Par aktīvākām nodarbēm parūpēsies “Ostas svētku” talismans Ronis Matrozis un viņa komanda, iesaistot apmeklētājus dažādās atrakcijās un sarūpējot pārsteigumus gan lieliem, gan maziem. Savukārt svētku steigā sagurušajiem būs iespēja atpūsties un “uzlādēties ar ostas spēku”.

Pozitīvos mirkļus piemiņai varēs iemūžināt fotogrāfijās, ļaujot ikvienam savus uzņemtos momentfoto gan izdrukāt uz vietas, gan nosūtīt sev elektroniski. 

 

“Ielu Mūzikas Diena”

17. augustā - 11:00 – 20:00

Muzicēšanas vietas: Kronvalda parks, Zviedru vārti, Smilšu iela, Vaļņu iela, Kaļķu iela, Rīdzenes iela, Bastejkalns.

Ielu Mūzikas Dienas ietvaros papildus jau tradicionālajām muzicēšanas vietām Rīgas pilsētvidē Kronvalda parkā no plkst.11:00 – 19:00 tiks izvietota īpaša Ostas svētku muzikālo meistarklašu telts, kur meistarklašu ietvaros dažādu profesionālu mūziķu un/vai mūziķu apvienību vadībā Ostas svētku viesiem būs iespēja kopā muzicēt un apgūt dažādu instrumentu spēli.

Ielu Mūzikas Diena, kas Rīgā notiks devīto gadu pēc kārtas, aizvien pulcēs visdažādāko stilu mūzikas izpildītājus visā pilsētā.