Rīga ir viens no pievilcīgākajiem galamērķiem Baltijas jūras kruīza ietvaros. Par pievilcīgu to padara Rīgas pilsētas izcilais piedāvājums kruīza tūristiem, ko novērtē pasažieri un kruīza apkalpošanai piemērotā infrastruktūra, ko novērtē kruīza kuģu operatori.

820 gadus senā Rīgas pilsēta ar visdažādāko laika posmu atstātajām vēstures liecībām, apvienojumā ar mūsdienīgu un kvalitatīvu viesmīlības nozares piedāvājumu apmierinās pat visprasīgāko kruīza tūristu vēlmes un prasības. Papildus jāņem vērā, ka, pateicoties centrālajam novietojumam un attīstītajam ceļu tīklam, no Rīgas kruīza ietvaros ir ātri un ērti sasniedzamas arī ievērojamākās tūrisma apskates vietas citur Latvijā.

kruiza kugis

Rīgas ostas tehniskās un navigācijas iespējas ļauj droši un ātri apkalpot lielos kruīza kuģus. Lielākais kruīza kuģis, kas viesojies Rīgas ostā, ir “Celebrity Silhouette” ar vairāk nekā 2700 kruīza pasažieriem. Kuģa garums - 315 metri, platums - 36,9 metri, maksimālā iegrime - 8,3 metri un GT - 122 tūkstoši tonnu.

Attīstības plāni

Rīgas ostas attīstības plāni paredz attīstīt jaunu, mūsdienīgu un lielajiem kruīza kuģiem piemērotu piestātņu un termināļu infrastruktūru ostas teritorijā Eksportosta, kas atrodas tuvu pilsētas centram, padarot uzturēšanos Rīgā komfortablāku kuģa pasažieriem, izdevīgāku operatoriem un vienlaikus samazinot lielo kuģu atstāto ietekmi uz vidi.

pasazieru piestatnes

Jau sākot ar 2026. gadu Rail Baltica ātrgaitas dzelzceļš savienos Rīgu ar Baltijas valstu galvaspilsētām un Ziemeļeiropas pilsētām. Rail Baltica ietvaros topošais Rīgas centrālās dzelzceļa stacijas savienojums ar Rīgas lidostu, ļaus pasažieriem no Rīgas lidostas nokļūt Rīgas ostā 20 minūtēs. Tas paver iespējas Rīgas ostai nākotnē kļūt par izdevīgu Baltijas jūras kruīza “turnaround port” jeb ostu, kurā kruīza kuģi un pasažieri uzsāk un beidz savu ceļojumu.

rail baltica

 

Dalība starptautiskajās asociācijās

Lai veicinātu kruīzu attīstību Rīgas ostā, Rīgas brīvostas pārvalde darbojas lielākajā pasaules kruīza industrijas asociācijā "CLIA" (www.cruising.org) un Eiropas kruīza organizācijā "Cruise Europe" (www.cruiseeurope.com), kurā apvienojušās vairāk nekā 140 Eiropas ostas, lai kopīgi veicinātu kruīza attīstību reģionā.

Jūs var interesēt: