Meklēt

Kuģis Ocean Dream viesojas Rīgā miera misijas Peace Boat ietvaros

 

22. maijā Rīgas brīvostā tika sagaidīta kruīza kuģa Ocean Dream pirmā vizīte. Šī kuģa vizīte Rīgā bija īpaša, jo kuģis Ocean Dream veic 100 dienu ceļojumu apkārt pasaulei miera misijas organizācijas Peace Boat ietvaros.

Peace Boat ir starptautiska bezpeļņas organizācija, kas darbojas, lai veicinātu mieru pasaulē, cilvēktiesību vienlīdzību un vides aizsardzību. Peace Boat pasaules mērogā organizē izglītības programmas, sadarbības projektus un piedalās dažādās sociāli atbildīgās aktivitātēs. Savu mērķu sasniegšanai organizācija sadarbojas arī ar citām sabiedriskās domas organizācijām Japānā, ziemeļaustrumu Āzijā, un visā pasaulē.

Šī gada pavasarī Peace Boat fraktēja kruīza kuģi Ocean Dream, lai 79to reizi veiktu ceļojumu apkārt pasaulei. Kuģis savu ceļojumu sāka 1. Aprīlī no Japānas un arī noslēgs to Japānā 1. Jūlijā. Kruīza maršrutā ir iekļauts apmeklēt visdažādākās vietas – tostarp, Šrilanku, Ēģipti, Venecuēlu. Arī Rīga tika iekļauta kruīza maršrutā, jo kuģa Ocean Dream kapteiņa V. Aljamova vārdiem: „Rīga ir Baltijas jūras reģiona kruīza pērle”.

Ar kuģi Ocean Dream miera misijas ietvaros Rīgā ieradās 806 pasažieri, lielākoties no Japānas. Pasažieri devās ekskursijās, uz kuģa tika organizētas tikšanās ar misijas vēstnešiem, taču kapteinis vislabprātāk vēlējās dzirdēt Rīgas Doma ērģeles. Tālāk kuģis devās uz Kopenhāgenu.

 

Lai apmainītos ar piemiņas plāksnēm un svinīgi atzīmētu šī kruīza vizīti Rīgā, ar Ocean Dream kuģa kapteini un Peace Boat misijas pārstāvi tikās Rīgas brīvostas pārvaldes speciālistes Vita Gerharde un Laura Apoga.

img_1213
img_1213 img_1213
img_1223
img_1223 img_1223