Meklēt

2012. gada kruīzu sezona Rīgas brīvostā

2012. gada kruīza sezona Rīgas brīvostā tika atklāta agrāk nekā ierasts - 30. aprīlī ar prestižā kruīza kuģa MSC Lirica ienākšanu Rīgas pasažieru terminālī. Savukārt sezonu noslēdza amerikāņu operatora Oceania Cruises luksus klases kruīza kuģa Nautica vizīte 22. septembrī.

 

Sezonas laikā Rīgas brīvostā tika reģistrēts 91 kruīza kuģu ostas apmeklējums, kas ir par 32 % vairāk kā 2011. gada sezonā. Pieaugot kruīzu kuģu ostas apmeklējumu skaitam, atbilstoši ir pieaudzis arī kruīzu kuģu pasažieru skaits. Kopumā Rīgā ieradušies 81,2 tūkst. kruīzu tūristu no vairāk kā 100 pasaules valstīm. Statistikas dati liecina, ka ar kruīza kuģiem Rīgā ierodas tūristi arī no tādām eksotiskām vietām kā Kamerūna, Ekvadora, Šrilanka u.c., tomēr visvairāk Rīgu šajā sezonā apmeklēja vācu, amerikāņu, zviedru un britu kruīzu tūristi. Kruīzu aktivitātes rādītāji ir pozitīvi, apkalpoto pasažieru skaits šajā sezonā, salīdzinot ar 2011. gada sezonu, pieaudzis par 28%.

Šā gada 7. augustā Rīgas brīvostā svinīgi tika atzīmēts tūkstošais kruīzu kuģu ostas apmeklējums šajā gadsimtā. Tā gods pienācās luksus kruīzu līnijas Crystal Cruises kuģim Crystal Symphony, kas Rīgu apmeklēja pirmo reizi. Ar pirmās reizes vizītēm Rīgas brīvostā tika sveikti arī kuģi: Princess Anastasija, Fram, Grand Mistral, Ocean Princess, Nautica, Columbus 2, Hamburg, Balmoral un Aurora.

Visbiežāk Rīgas ostā šajā sezonā viesojās amerikāņu kruīzu operatora Oceania Cruises kruīzu kuģi Marina un Nautica, piestājot pa 6 reizēm katrs. Ņemot vērā amerikāņu kruīzu operatoru pieaugošo vizīšu skaitu, šogad Rīgas brīvostā reģistrēts rekordliels amerikāņu kruīzu pasažieru skaits – 17,3 tūkst.

Lai arī 2012. gada kruīza sezona ir noslēgta, Rīgas pasažieru terminālī 18. novembrī gaidāma ekspedīciju kruīza kuģa Sorolla vizīte. Ziemassvētku laikā Rīgas brīvostā kruīza braucienā viesosies arī kuģis Silja Europa.