Meklēt

Rīgas Brīvostā sagaidīts 21. gadsimta tūkstošais kruīza kuģa ostas apmeklējums

21. gadsimtā Rīgas pilsētas panorāma vairs nav iedomājama bez baltajiem kruīzu kuģiem Rīgas Brīvostā. Un ne velti – kopš šī gadsimta sākuma jeb kopš 2000. gada līdz 2012. gada 7. augustam Rīgas Brīvostā kruīzu kuģi veikuši 1000 kuģu ostas apmeklējumus!

Statistika nepārprotami liecināja, ka šī gadsimta tūkstošais kruīza kuģa ienāciens notiks 2012. gada sezonā, taču, ņemot vērā to, ka kruīzu kuģu grafiks sezonas laikā mainās, līdz par jūlija beigām nebija skaidrs, kurš kuģis veiks svinīgo ienācienu. Tagad zināms, ka tūkstošā kruīzu kuģa apmeklējuma gods pieder tieši luksus kruīzu līnijas Crystal Cruises kuģim Crystal Symphony. Vēl svinīgāku šo notikumu padarīja tas, ka tūkstošais kruīzu kuģa ostas apmeklējums bija arī Crystal Symphony pirmais ienāciens Rīgas Brīvostā.

Kruīza kuģis Crystal Symphony ir būvēts 1992. gadā Somijā pēc Crystal Cruises pasūtījuma. Tas pabeigts 1995. gadā un devies kruīzos pa Indijas okeānu, Sarkano jūru, Vidusjūru, Britu salām, Arktiku, Baltijas Jūras reģionu un citur.

Kuģis ir 238 metrus garš, 30 metrus plats, tā kravnesība ir 51 tūkst. GT. Kuģim ir 12 klāji, no kuriem 8 klāji paredzēti pasažieru vajadzībām. Kuģis spēj uzņemt 922 pasažierus, par kuru labsajūtu kruīza laikā rūpējas apkalpe 545 cilvēku sastāvā. Rīgā ar Crystal Symphony ieradās 727 pasažieri, galvenokārt no ASV.

Līdz 2012. gadam kruīza kuģis ir 3 reizes uzlabots, lai atbilstu luksus standartiem. Pēdējā remontā, 2009. gadā, kruīza kuģa labiekārtošanā ieguldīti 25milj. ASV dolāru. Kuģa kopējās izmaksas lēšamas aptuveni 250milj. ASV dolāru apmērā. Ekskluzīvais kuģis ir novērtēts ar 6 zvaigznēm. Kuģa pasažieriem pieejamas visdažādākās izklaides iespējas un augstas klases apkalpošana. Uz kuģa atrodas tenisa korts, minigolfa laukums, SPA centrs, vairāki baseini, izsmalcināta koncertzāle, bibliotēka, kazino, restorāni katrai gaumei, kinoteātri, ziemas dārzs un citas iespējas.

Par godu īpašajam notikumam Rīgas Brīvostas ģerboni Crystal Symphony kapteinim pasniedza Rīgas Brīvostas valdes priekšsēdētājs un Rīgas Vicemērs Andris Ameriks.