Meklēt

Rīgā pirmo reizi ierodas kruīzu kuģi Fram un Grand Mistral

Maija otrajā pusē Rīgas Brīvostā teju katru dienu viesojas kāds kruīza kuģis. Starp tiem ir arī divi kruīzi, kas Rīgā vēl nekad nebija piestājuši – 20. Maijā norvēģu kruīzu operatora Hurtigruten kuģis Fram un 21. Maijā spāņu Iberocruceros kruīza kuģis Grand Mistral.

Rīgas Brīvostas pārvaldes Kruīzu kuģu un pasažieru daļa sveica abus kuģus ar pirmo ostas apmeklējumu, dāvinot kuģu kapteiņiem Rīgas Brīvostas ģerboni.

Kruīza kuģis Fram apmeklēja pilsētu Rīgas Maratona laikā. Kuģa apkalpes locekļi atzinās, ka neesot zinājuši par maratonu iepriekš, taču ja būtu - noteikti būtu ņēmuši dalību tajā. Kuģa kapteinis uzsvēra pozitīvas pārmaiņas un ostas attīstību 15 gadu laikā, kopš viņa pēdējās vizītes. Kuģis Fram ir ekspedīciju kuģis, kas aprīkots kuģošanai kā Arktikā, tā siltajās jūrās. Kuģis ir salīdzinoši neliels, 11tk GT un tā garums ir 113m. Vasaras sezonās Fram kuģo Baltijas Jūras reģionā. Fram kapteinis atzīst, ka kuģošanai BJR ir liela konkurence, jo kruīza kuģi mūsdienās top arvien lielāki, līdz ar to tie spēj piedāvāt pasažieriem izdevīgus piedāvājumus par zemākām cenām, ko nevar atļauties mazie eksopedīciju kuģi. Tomēr, ekspedīciju kuģu priekšrocība ir produkts ar augstu pievienoto vērtību, jo kruīza laikā pasažieriem tiek rīkotas izglītojošas lekcijas, tiek stāstīts par vēsturi, vesti semināri un arī ekskursijas tiek piedāvātas daudz ekstrēmākas nekā vienkārši atpūsties gribētājiem uz izklaižu kuģiem. Kuģa Fram apkalpe atzīst Rīgu par lielisku ekspedīciju kruīza galamērķi un piestās mūsu ostā arī 2013. gada kruīzu sezonā.

Krietni atšķirīgs bija spāņu operatora Iberucruceros kuģis Grand Mistral, kuru Rīgas ostā gaidījām ienākam kopš pagājušā gada. Kuģis ieradās šogad lietainā, bet siltā dienā. Dodoties vizītē pie kapteiņa, Rīgas Brīvostas Kruīzu kuģu un pasažieru daļu pārsteidza pasažieri, kas nemaz nesūkstījās par laikapstākļiem vai drūzmēšanos uzgaidāmajā telpā, tieši pretēji – kuģa pasažieri izmantoja mirkli, lai kopīgi sadziedātos. Arī Grand Mistral kapteinis esot bijis Rīgā, 2009. gadā ar kuģi Grand Voyager un zināja sacīt, ka allaž priecājas atbraukt uz Rīgu. Uz kuģa Grand Mistral valdīja patīkama atmosfēra, kuru radīja pozitīvi noskaņoti apkalpes locekļi un gaišais kuģa interjers. Grand Mistral kuģis ir 216m garš un tā kravnesība ir 48tk GT, kas ir 4 reizes lielāka nekā ekspedīciju kuģim Fram. Kruīzā ar Grand Mistral Rīgā ieradās 1225 pasažieri, lielākoties no Spānijas un Portugāles.

Rīgā ierodas dažādi kuģi un dažādi cilvēki, mēs esam patiesi priecīgi, ka šodien Rīgai ir visiem, ko piedāvāt. Līdz maija beigām Rīgā ieradīsies gan spāņu, gan franču, GAN vācu kruīzu operatoru kuģi, taču ievērojamākais viesis būs itāļu Costa Pacifica 30. maijā, kas, kopš pagājušā gada nepārspēts, ir lielākais kruīzu kuģis, kas jebkad ienācis Rīgas ostā.