Meklēt

Rīgas ostā atklāta kruīzu sezona 2012

Rīgas Brīvostas pārvaldes Kruīzu kuģu un pasažieru daļa sadarbībā ar Vides Filmu Studiju ir izveidojusi jaunu imidžfilmu The Style Lives On, kuru var noskatīties mājas lapā www.WhyRiga.com

Pirms pāris gadiem mēs apņēmāmies atklāt Rīgas pievilkšanas spēka noslēpumu. Vieniem pašiem mums tas nebija pa spēkam, tāpēc devāmies pasaulē jautāt – kāpēc Rīga? Šodien mēs to esam noskaidrojuši.

Filma izveidota, lai piesaistītu kruīza tūristus un iedvesmotu viņus apmeklēt Rīgu. Rīga jau kopš seniem laikiem ir bijusi pilsēta, kas savedusi vienkopus ļoti atšķirīgus cilvēkus. Katram no viņiem ir savi iemesli šo pilsētu iemīlēt un atkal tajā atgriezties. Mēs vēlējāmies dažus no šiem stāstiem izsapņot, reizē arī parādot kā Rīgu apskatīt četros veidos – ar velosipēdu, limuzīnu, laivu vai tramvaju. Filmas un ceļotāju stāstus caurvij un vieno Jūgendstils, ar kuru Rīga ir atpazīstama pasaulē. Šīs filmas būs interesantas arī pašiem rīdziniekiem, jo ikdienas steigā bieži nepamanām tās mazās detaļas, kas veido mūsu pilsētas personību un atšķir to no citām. Stils cauri gadsimtiem, teic filmas nosaukums. Taču Jūgendstils nav vienīgais ar ko Rīga ir bagāta. Šajā salīdzinoši mazajā Eiropas pilsētā savijas kopā dažādi stili, laikmeti un kultūras. Rīgai ir vēl daudz ko rādīt tūristiem.

Šajā kruīzu sezonā uz Rīgu patiesi viesos pieteikušies daudz tūristu, par ko mums ir liels prieks, jo Rīgas ostā kruīzu kuģi ienāks 92 reizes. Prognozēts, ka kopumā Rīgu apmeklēs vairāk kā 80 tūkstoši kruīza tūristu no dažādām pasaules valstīm. Šogad gaidāms amerikāņu un vācu tūristu pieaugums, kuri ir lielākie kruīza tūristi pasaulē, taču īpašs prieks ir par to, ka uz Rīgu kruīzā ierodas viesi no tālām valstīm – Austrālijas, Kanādas, Vjetnamas vai Madagaskaras.

Rīgas ostas ģerboni šosezon dāvāsim 11 kuģiem, jo šie kuģi Rīgas ostā ienāks pirmo reizi. No tiem divus gaidām jau šomēnes – 20. maijā Fram un 21. maijā Grand Mistral.

Kruīzu sezonu šogad atklāja graciozā MSC Lirica 30. aprīlī un, ļoti iespējams, šī būs garākā kruīzu sezona, jo grafikā pēdējais kruīzu kuģa ienāciens paredzēts 18. novembrī.