Meklēt

2011. gada kruīza sezona Rīgas Brīvostā

2011. gada kruīza sezona Rīgas ostā tika atklāta 19. maijā ar franču ekskluzīvā ekspedīciju kruīza kuģa Le Boreal ienākšanu Rīgas Pasažieru terminālī un tika noslēgta 19.septembrī ar Bremen ienācienu.

Sezonas laikā Rīgas ostā tika reģistrēti 68 kruīza kuģu ienācieni, kas kopumā šajā kruīzu sezonā uz Rīgu atveduši turpat 62,000 tūristus no 90 dažādām valstīm. Kruīzu aktivitātes rādītāji ir pozitīvi, apkalpoto pasažieru skaits šajā sezonā, salīdzinot ar 2010. gada sezonu, audzis par 8,7%. Pēc statistikas datiem par pasažieru nacionalitātēm, visvairāk Rīgas ostu apmeklēja vācu, amerikāņu, zviedru un krievu tūristi. Šā gada 25. maijā Rīgas ostā ienāca līdz šim lielākais kruīza kuģis - Costa Pacifica.

Šogad pirmo reizi Rīgas ostu apmeklēja 8 kruīzu kuģi: Princess Maria, Le Boreal, Costa Pacifica, Mein Schiff 2, Clipper Odyssey, Marina, Kristina Katarina, Artania. Visbiežāk Rīgas ostā šajā sezonā viesojās Viking Cinderella un Seabourn Pride, piestājot pa 6 reizēm katrs.

Nākamajā gadā paredzēti 82 kruīzu kuģu apmeklējumi un 2012. gada kruīzu kuģu sezonu plānots atklāt agrāk kā ierasts – jau 30. aprīlī ar kruīza kuģa MSC Lirica ienākšanu Rīgas ostā. Nākamgad gaidāmi arī vairāki kruīza kuģi, kuri Rīgas ostā piestās pirmo reizi: Aurora, Balmoral, Columbus 2, Crystal Symphony, Fram, Grand Mistral, Nautica, Ocean Princess, Princess Anastasija.

Lai arī 2011. gada kruīza sezona ir slēgta, Ziemassvētku laikā Rīgas ostā viesosies 3 ziemas kruīzu kuģi: Silja Europa, Princess Maria un Princess Anastasia.