Meklēt

Rīgas Brīvosta piedalās starptautiskajā Seatrade Europe izstādē

No 27.-29. septembrim Vācijas pilsētā Hamburgā Rīgas Brīvosta tika pārstāvēta kruīzu industrijas izstādē Seatrade Europe Cruise & Rivercruise Convention 2011.

Kruīzu industrijas izstāde un konference Hamburgā ik pārgadu ir vērienīgs notikums. Izstāde pulcē dalībniekus no visām pasaules valstīm, tomēr īpaši nozīmīga tā ir Eiropas tirgum.

Rīgas Brīvostai piedalīšanās Seatrade Europe ir nozīmīga platforma esošo Eiropas sadarbības partneru bāzes uzturēšanā un potenciālo klientu piesaistei Rīgai.

Vienlīdz svarīgs šis pasākums ir ostas un pilsētas atpazīstamības veicināšanai. Rīgas ostas stends bija noformēts  Jūgendstila noskaņās, stendu rotāja latviešu mākslinieka Aivara Vīlipsona darbs "Meitene uz laipas". Augsti novērtētas tika Vides Filmu Studijas veidotās īsfilmas par Rīgu, kas mudināja izstādes apmeklētājus uzkavēties Rīgas stendā un iejusties pilsētas atmosfērā.

Pasākums pulcēja 250 izstādes dalībniekus no 50 valstīm un vairāk kā 4000 izstādes apmeklētājus. Paralēli izstādei tika rīkota konference, kurā, uzstājoties lielākajām kruīzu kompāniju un organizāciju pirmajām personām, tika prezentētas nozares nākotnes attīstības tendences un šodienas izaicinājumi. Konferenci noslēdzot, delegātu secinājums bija viennozīmīgs – Eiropas reģionā kruīzu industrijā ir ievērojamas izaugsmes perspektīvas.

Seatrade Europe izstāde ir vairāk fokusēta uz B2B komunikāciju nekā Seatrade Miami. Lai arī apmeklētāju ir krietni mazāk, taču kruīzu operatoru un nozares ekspertu skaits nemazinās. Veidojas vairāk tiešo kontaktu un kruīzu operatoriem ir iespēja satikties aci pret aci ar kuģu īpašniekiem, investoriem un nozares ekspertiem.

Rīgas Brīvostu izstādē pārstāvēja Kruīza kuģu un pasažieru daļa, lai popularizētu Rīgu gan kā tūrisma galamērķi pasažieriem, gan ostu kā uzticamu sadarbības partneri kruīza kompānijām. Rīgas Brīvostas stendā piedalījās arīdzan stividoru, tūrisma operatoru un kuģu apgādātāju kompānijas.

Kopumā ostas dalība izstādē vērtējama kā veiksmīga. Par Rīgu šajā izstādē interesi izrādīja tādi ievērojami kruīzu operatori kā Carnival UK, Royal Carribean International, Disney Cruise Line, SeaDreams. Pasākuma ietvaros tika atzīmēta starptautiskās organizācijas Cruise Europe 20 gadu jubileja. Šādas tikšanās ir vērtīgas ostu pārstāvjiem, lai apmainītos ar aktuālāko informāciju un dalītos pieredzē.

Nākošā Seatrade Europe tikšanās Hamburgā norisināsies 2013. gadā no 24-26 Septembrim. Laipni aicinām pievienoties Rīgas ostas stendam kompānijas, kas jau darbojas vai vēlas piedalīties kruīzu aktivitātes veicināšanā Rīgas Brīvostā, gatavojoties 2014. Eiropas Kultūras galvaspilsētas piedāvājumam.

img_6314
img_6314 img_6314
img_6347
img_6347 img_6347
img_6351
img_6351 img_6351