Meklēt

Kristina Katarina pirmo reizi apmeklē Rīgas ostu

Piektdien, 17. jūnijā, kruīza kuģis Kristina Katarina (Kristina Cruises) pirmo reizi ieradās Rīgas ostā! Līdz ar Kristina Katarina uz Rīgu atbraukuši 303 pasažieri un 63 apkalpes locekļi.

Kristina Katarina ir 138 m garš kruīza kuģis, kas sākotnēji tika būvēts militārām vajadzībām. Savu pirmo ceļojumu kuģis veicis1982. gadā. Tā kā kuģis būvēts „multifunkcionālai kuģošanai”, tas nozīmē, kā militārām vajadzībām, tā izklaides braucieniem, tad tā priekšrocības ir drošība un spēja kuģot dažādos ūdeņos. Kapteinis lepni nosauc galvenos galamērķus, kuros kuģis pabijis. Saraksts ir iespaidīgs, tomēr vasaras Kristina Katarina pavadot lielākoties Baltijas jūrā.

Kristina Cruises ir somu kruīza operators, tādēļ kruīza pasažieri galvenokārt ir Somijas iedzīvotāji. Kristina Katarina kruīzu mērķa tirgus ir pasažieri, kuri vēlas uzlabot savas zināšanas par vēsturi, arhitektūru un pat ornitoloģiju (!). Kapteinis atklāj, ka kruīza braucienos bieži tiek pieaicināti dažādi speciālisti sniegt lekcijas par tēmām, kas interesē kruīza pasažierus.

Ar Kristina Katarina kapteini Ulfu Peteru Lindstromu tikās Rīgas Brīvostas pārvaldes pārstāvji, lai apsveiktu kuģi ar tā pirmo vizīti uz Rīgas ostā. Nelielā piemiņas plākšņu apmaiņas ceremonijā abas puses apmainījās ar dāvanām un laba vēlējumiem, lai liktu pamatu ilgtspējīgai partnerībai nākotnē.

Jāatzīmē, ka pagājušā nedēļa Rīgas ostā bijusi patiesi veiksmīga. 3 dienu laikā sagaidīti 5 kruīza kuģi, no kuriem 3 Rīgas ostā ieradās pirmo reizi. Esam priecīgi par jaunu kruīza kuģu piesaisti Rīgas ostai un ceram uz turpmāku sadarbību ar jaunajām kruīzu kompānijām.

Vairāk par vizīti uz Kristina Katarina klāja skatiet galerijā.