Meklēt

Clipper Odyssey un Marina pirmie apmeklējumi Rīgas ostā

16. jūnijā Rīgas ostā ir notikuši divi kruīzu jaunumi. Esam lepni paziņot par kruīzu kuģu Clipper Odyssey (Zegrahm Expeditions) un Marina (Oceania Cruises) pirmajiem ienācieniem Rīgā! Šie kruīzu kuģi ir krietni atšķirīgi viens no otra, to šķietami vienīgā kopīgā iezīme ir pirmās vizītes diena Rīgas ostā.

Kruīza kuģis Clipper Odyssey ir būvēts 1989. gadā pēc japāņu pasūtījuma. Uz kuģa klāja var uzņemt aptuveni simts cilvēku, taču „Baltic Odyssey” kruīzā Rīgu apmeklēja 52 pasažieri. Clipper Odyssey piedāvā galvenokārt izklaidējošus ekspedīciju kruīzus, nevis tikai izklaides braucienus. Kuģis apceļojis visneiedomājamākās vietas pasaulē, sākot no Kamčatkas beidzot ar Vidusjūru. Lai arī kuģa apkalpe stāsta, ka šis kuģis seko saulei, tam nesagādā problēmas arī došanās ekspedīcijās uz Aļasku, uz kruīza kuģa ir viss nepieciešamais aprīkojums ceļošanai aukstajos ūdeņos. Kuģa apkalpes locekļi atklāj, ka viesiem katru dienu tiek pasniegtas lekcijas, kurās viņi tiek izglītoti par ceļojuma galamērķu vēsturi, kultūru un arhitektūru. Šāda lekcija pirms ienākšanas ostā pasažieriem tika lasīta arī par Rīgu. Pa dienu pasažieri dodas ekskursijā pa pilsētu un, atgriežoties uz klāja, viesi dalīsies savos iespaidos par dzirdēto lekcijās un redzēto pilsētā. Lai paspilgtinātu iespaidus par piedzīvoto Rīgā, pasažieriem šovakar tiks rādīta arī Why Riga filma. Rīgas Brīvostas pārvaldes pārstāvjiem neizdevās satikt pašu Clipper Odyssey kapteini, jo viņš līdz ar pasažieriem bija devies ekskursijā pa pilsētu (kas, protams, ir kompliments mūsu pilsētai kā vilinošam kruīzu galamērķim), taču par piemiņu pirmajam ienācienam Rīgā kuģa apkalpei tika dāvināts Rīgas ostas ģerbonis un Clipper Odyssey kuģa apkalpe dāvināja pretī sava kuģa piemiņas zīmes. Sūtot sveicienus kapteinim un pateicoties par viesmīlīgo uzņemšanu uz Clipper Odyssey klāja, Rīgas Brīvostas pārstāvji tālāk devās sveikt kruīza kuģa Marina kapteini Dimitrios Flokos, lai arī viņam dāvinātu Rīgas ostas ģerboni par godu kruīza kuģa pirmajai vizītei Rīgā.

Marina ir pavisam jauns kruīza kuģis, kurš savu ceļu pa pasaules jūrām uzsācis tikai šogad. Marina šobrīd ceļo pa Baltijas jūru kruīza „Baltic Treasures” ietvaros no Stokholmas uz Kopenhāgenu, pa ceļam piestājot arī Rīgas ostā. Ar Marina uz Rīgu atbraukuši 1240 pilsētas viesu. Pasažieriem tiek piedāvātas ekskursijas ne tikai pa galvaspilsētu, bet arī paredzēta tālāka došanās uz Turaidu un Siguldu.

Atšķirīgi no ekspedīciju brauciena, šis kruīza kuģis piedāvā saviem viesiem izsmalcinātas izklaides un īpašas rūpes par viesu komfortu. Kuģis būvēts Itālijā un pie tā interjera rūpīgi strādājuši itāļu dizaineri, izņemot luksus numurus, kas iekārtoti pēc Ralph Lauren Home interjera dizaina. Kuģa klājus rotā moderni mākslas darbi, īpašs akcents vērsts uz gaismas ķermeņu spēlēm. Viesu izklaidei paredzēti seši gourmet tipa restorāni, mākslas galerija, SPA centrs, iespaidīga bibliotēka un, protams, vakara programmas ar dažādu mākslinieku uzstāšanos. Kuģa augšējais klājs paredzēts viesu atpūtai svaigā gaisā.

Nelielajā piemiņas zīmju apmaiņas ceremonijā Marina kapteinis dāvāja Rīgas Brīvostai goda plāksni, īpaši veltītu inaugurācijas ienācienam Rīgas ostā.