Meklēt

Rīgas ostā veiksmīgi uzņemts līdz šim lielākais kruīza kuģis "Costa Pacifica"

25.maijā pie Rīgas pasažieru ostas bija pietauvojies kruīza kuģis „Costa Pacific”. Ar kapteini Giacomo Longo un Costa Pacifica apkalpi tikās Rīgas Brīvostas pārvaldes Valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks, Brīvostas pārvaldes pārstāvji un žurnālisti. Ievērojot tradīcijas, kā piemiņas zīme pirmajā kuģa ienākšanas reizē tika pasniegts Rīgas ostas ģerbonis un kapteinis pretī dāvāja kuģa modeli.

Kā jau iepriekš minēts kuģa garums ir 290 m, taču ienākot Rīgas pasažieru ostas akvatorijā kuģis viegli tika sagriezts pa 180. grādam, lai nekavētu tā aizkuģošanu. Šīs klases kuģu vadīšana un pietauvošana vienmēr prasa augstu profesionalitāti un nevainojamas iemaņas, tādēļ, lai milzi veiksmīgi novietotu savā vietā tika pieaicināts pieredzējušākais no ločiem Anatolijs Pavļučenkovs, kas savu uzdevumu veica nevainojumi. Kā ziņoja Ostas kapteinis E.Delvers, lai atvieglotu kuģa iebraukšanu ostā iepriekš tika aizvērtas Rīgas hesa slūžas, tas mazināja upes straumi un, lai izvēlētos atbilstošāko apgriešanās vietu tika veikti papildu aprēķini.

Kuģa interjers ir krāšņs, veidots ar muzikālu tēmu. Viscaur vijās nošatslēgas, katrā stāvā skan citāda mūzika - katrai gaumei. Kuģī ierīkota koncertzāle ar vairāk kā pusotru tūkstoti sēdvietu.

Rīgas ostai šī kuģa pienākšana ir liels pagodinājums, jo tas spilgti demonstrēja, ka osta var nodrošināt lielo kruīzu ienākšanu un tūristiem Rīga ir atraktīvs kruīza galamērķis.