Meklēt

Rīga piesaka ambīciju kļūt par reģiona līderi graudu pārkraušanā

Foto: Jānis Šiliņš

Šī gada septembrī Rīgas ostā pārkrauti 460 tūkstoši tonnu labības produktu, kas ir jauns graudu kravu rekords viena mēneša ietvaros. Pavisam kopā 2020. gada deviņos mēnešos Rīgas ostas uzņēmumi pārkrāvuši 1 971,7 tūkstošus tonnu lauksaimniecības produktu, kas ir par 27,4% vairāk nekā šajā periodā pērn.

Lasīt tālāk: Rīga piesaka ambīciju kļūt par reģiona līderi graudu pārkraušanā

No nākamā gada Rīgas ostā varētu uzsākt Capesize kuģu apkalpošanu

Rīgas Brīvostas pārvalde ir sākusi darbu pie ostas kuģošanas kanāla tīrīšanas projekta, lai jau tuvākajā laikā Rīgas ostā nodrošinātu arī Capesize (ar kravnesību virs 150 000 tonnu) kuģu pieņemšanu. Šobrīd šāda izmēra kuģi Baltijas jūras austrumu krasta ostās praktiski netiek apkalpoti, līdz ar to iespēja to darīt Rīgā sniegtu būtiskas tirgus priekšrocības ne vien salīdzinājumā ar Baltijas valstu, bet arī Krievijas ostām.

Lasīt tālāk: No nākamā gada Rīgas ostā varētu uzsākt Capesize kuģu apkalpošanu

Mācībās pārbauda dienestu gatavību piesārņojuma seku likvidācijā ostā

Šodien, 21.septembrī, Rīgas ostā – Sarkandaugavas caurtekas akvatorijā, norisinājās piesārņojuma seku likvidācijas mācības “OILEX Rīga 2020”. Mācību mērķis ir uzturēt un pilnveidot gatavību reaģēt uz vides piesārņojumu Rīgas ostas akvatorijā, lai spētu efektīvi ierobežot piesārņojumu un iespējami ātri novērstu kaitējumu apkārtējai videi. Praktiskās mācības organizēja Rīgas brīvostas pārvalde, un tajās piedalījās Ostas policija, vairākas Rīgas brīvostas pārvaldes struktūrvienības, Jūras spēki, Valsts vides dienests un SIA “Rīgas brīvostas flote”.

Lasīt tālāk: Mācībās pārbauda dienestu gatavību piesārņojuma seku likvidācijā ostā

Tallink Grupp kuģis Baltic Queen šodien pirmo reizi ierodas Rīgā

Tallink Grupp kuģis Baltic Queen, kas pirms COVID-19 pandēmijas uzliesmojuma 2020. gada martā kursēja līnijā Tallina – Stokholma, vakar vakarā pirmo reizi devās ceļā no Helsinkiem uz Rīgu. Kuģis ir sācis kursēt pagaidu maršrutā Helsinki – Rīga. Jauno maršrutu Tallink Grupp aizsāka šovasar ceļojumu ierobežojumu dēļ, kuru laikā atcēla daudzus uzņēmuma regulāros maršrutus.

Lasīt tālāk: Tallink Grupp kuģis Baltic Queen šodien pirmo reizi ierodas Rīgā

Pabeigti Daugavgrīvas krasta nostiprinājuma dambja remontdarbi

 Ar laukakmeņu un granītu krāvumiem nostiprinot gandrīz 200 metru garu, vētru izskaloto Daugavgrīvas krasta līniju, pabeigti Daugavgrīvas krasta nostiprinājuma dambja remontdarbi.

Lasīt tālāk: Pabeigti Daugavgrīvas krasta nostiprinājuma dambja remontdarbi

Turpinot kravu apstrādes infrastruktūras modernizāciju, Rīgas ostā atklāj jauno konteinerceltni

Šodien, 25. augustā, svinīgā ceremonijā, izkraujot pirmos konteinerus no COSCO konteinerlīnijas kuģa, Rīgas ostas uzņēmumā Baltic Container Terminal (BCT) atklāts jauns konteinerceltnis, kas turpmāk papildinās Baltijā modernāko konteineru apstrādes loģistikas sistēmu un sekmēs ātrāku konteinerkravu apstrādi.

Lasīt tālāk: Turpinot kravu apstrādes infrastruktūras modernizāciju, Rīgas ostā atklāj jauno konteinerceltni

Rīgas osta pilnībā gatava graudu pārkraušanas sezonai

 

Sākoties šī gada aktīvajai graudu pārkraušanas sezonai, Rīgas ostas termināļi jau uzsākuši pirmo vietējās izcelsmes graudu kravu pieņemšanu. Šosezon graudus Rīgas ostā gatavi pieņemt un apstrādāt 11 abos Daugavas krastos esoši ostas uzņēmumi.

Lasīt tālāk: Rīgas osta pilnībā gatava graudu pārkraušanas sezonai

No Rīgas ostas uz Sauda Arābiju dodas Latvijas jaunā graudu raža

Šodien no Rīgas ostas graudu termināļa Alpha osta uz Sauda Arābiju dodas viens no lielākajiem Panamax tipa graudu kuģiem, kādi ir apkalpoti Latvijas ostās. Kuģis MARIA, kura garums ir 225 metri, bet platums sasniedz 32,3 metrus, no Rīgas aizvedīs 71 tūkstoti tonnu ar Latvijas jauno graudu ražu. Šādu graudu daudzumu uz ostu iespējams nogādāt ar 3550 kravas automašīnām, vai 1180 dzelzceļa vagoniem.

Lasīt tālāk: No Rīgas ostas uz Sauda Arābiju dodas Latvijas jaunā graudu raža

Rīgas ostā veikta ikgadējā ūdensputnu populācijas apsekošana

Rīgas ostā pabeigti ikgadējie putnu populācijas apsekošanas un uzskaites pasākumi, kurus Rīgas brīvostas pārvalde veic ligzdojošo ūdensputnu monitoringa ietvaros, lai novērtētu un analizētu izmaiņas putnu ligzdošanā, kā arī kontrolētu ostas darbības ietekmi uz ūdensputnu ligzdošanas biotopiem. Krēmeru dabas liegumā pateicoties regulārai niedru izpļaušanai, ko veic Rīgas brīvostas pārvalde, pēc ilgāka pārtraukuma atkal sākuši ligzdot lielie ķīri – konstatēti ap 100 pāri.  Šī gada apsekošanas rezultātā tika konstatēts, ka būtiskas biotopu izmaiņas ostas darbības rezultātā nav novērotas.

Lasīt tālāk: Rīgas ostā veikta ikgadējā ūdensputnu populācijas apsekošana

Ar Rīgas kausu burāšanā atklās jauno Ķīpsalas jahtu ostas infrastruktūru

No 14. līdz 16. augustam Daugavā pie Vanšu tilta risināsies “Rīgas kauss burāšanā 2020” Optimist laivu klasē, kur vēja un upes spēku izmantošanas meistarībā sacentīsies vairāk nekā 40 jauniešu komandas no visas Latvijas. Ar jauno burātāju sacensībām tiks simboliski atklāta arī jaunā Ķīpsalas jahtu ostas infrastruktūra, ko Rīgas brīvostas pārvalde izbūvējusi projekta EST-LAT Harbours ietvaros. Pēc infrastruktūras uzlabojumiem Rīgas ostā burātājiem tiek piedāvāts jūtami augstāka līmeņa serviss, kas ir īpaši svarīgs Eiropas burātājiem – atpūtas telpas, saunas, moderns un ātrs internets.

Lasīt tālāk: Ar Rīgas kausu burāšanā atklās jauno Ķīpsalas jahtu ostas infrastruktūru

Rīgas ostā jaunas kokmateriālu eksporta iespējas uz Islandi

Rīgas ostas uzņēmums SIA “Jaunzeltiņi” ir uzsācis kokmateriālu pārvadājumus uz Islandi. Šā gada jūnijā 1700 kubikmetri Latvijā un Baltkrievijā ražotu zāģmateriālu tika uzkrauti uz kuģa SILVER STAR, lai nogādātu tos Neskaupstadur ostā, Islandē. Islande tradicionāli ir viens no Latvijas zāģmateriālu ražotāju noieta tirgiem, kur tos izmanto galvenokārt zivjrūpniecības produktu iepakojumam. Līdz ar regulāro pārvadājumu uzsākšanu no Rīgas ostas, Latvijas zāģmateriālu ražotājiem un tirgotājiem tiek piedāvāts jauns, efektīvs loģistikas ceļš, kas atvieglo pieeju nozīmīgam eksporta tirgum.

Lasīt tālāk: Rīgas ostā jaunas kokmateriālu eksporta iespējas uz Islandi

Jaunais transporta savienojums ar Kundziņsalu mazinās sastrēgumus un stiprinās ostas konkurētspēju

Jūlija beigās Rīgas pilsētas būvvalde izsniegusi būvatļauju projektēšanas un būvniecības darbu uzsākšanai Rīgas ostas infrastruktūras attīstības projektā “Satiksmes pārvads no Tvaika ielas uz Kundziņsalu”.

Lasīt tālāk: Jaunais transporta savienojums ar Kundziņsalu mazinās sastrēgumus un stiprinās ostas konkurētspēju

Rīgas ostā pārvadājumus uzsāk jauna prāmju līnija Baltic Link

Pirmdien, 6. jūlijā, Rīgas ostā pie SIA “Man-Tess tranzīts” prāmju piestātnes pirmo reizi pienāca jaunās kravu pārvadājumu līnijas Baltic Link prāmis MIDAS, uzsākot regulāru kravu autotransporta (ro-ro) pārvadājumu reisus starp Rīgu un Okselosundas ostu Zviedrijā. Turpmāk prāmis katru nedēļu veiks trīs reisus no Rīgas - otrdienās, ceturtdienās un svētdienās. Līnijas Baltic Link operators ir Zviedrijas kuģniecības kompānija Wagenborg Shipping Sweden AB, kas ar jauno līniju Baltic Link paplašina savu ro-ro prāmju līniju tīklu Baltijas jūrā.

Lasīt tālāk: Rīgas ostā pārvadājumus uzsāk jauna prāmju līnija Baltic Link

Kravu aprite Rīgas ostā tiek stingri reglamentēta un uzraudzīta

Rūpējoties par paaugstinātas bīstamības un piesārņojošu kravu aprites risku preventīvu uzraudzību un kontroli, Rīgas ostas uzņēmumiem jāievēro virkne starptautisko organizāciju un Latvijas valsts atbildīgo dienestu pieņemtu drošības prasību un noteikumu.

Lasīt tālāk: Kravu aprite Rīgas ostā tiek stingri reglamentēta un uzraudzīta

Kruīzu kuģu kompānijas aktīvi plāno 2021./2022. gada sezonu, prognozē jaunus maršrutus un īpašas drošības prasības

Šobrīd līdz pat augustam atcelti visi plānotie kruīza kuģu ienācieni Rīgas ostā. Eksperti prognozē – kā pirmie nozarē varētu atjaunoties kruīza kuģu maršruti Eiropā un reģionālie kruīzi. Viens no tādiem – ar regulāro kruīza līniju maršrutā Rīga – Helsinki šodien sāk kursēt Tallink Groupp pasažieru kuģis Silja Serenade, kas turpmāk ik pārdienu līdz pat 15.augustam no Rīgas ostas dosies uz Somiju. Tāpat no Rīgas šovasar plānoti arī jūras kruīzi uz Ālandu un Sāremā salām.

Lasīt tālāk: Kruīzu kuģu kompānijas aktīvi plāno 2021./2022. gada sezonu, prognozē jaunus maršrutus un īpašas...