Meklēt

Kruīzu kuģu kompānijas aktīvi plāno 2021./2022. gada sezonu, prognozē jaunus maršrutus un īpašas drošības prasības

Šobrīd līdz pat augustam atcelti visi plānotie kruīza kuģu ienācieni Rīgas ostā. Eksperti prognozē – kā pirmie nozarē varētu atjaunoties kruīza kuģu maršruti Eiropā un reģionālie kruīzi. Viens no tādiem – ar regulāro kruīza līniju maršrutā Rīga – Helsinki šodien sāk kursēt Tallink Groupp pasažieru kuģis Silja Serenade, kas turpmāk ik pārdienu līdz pat 15.augustam no Rīgas ostas dosies uz Somiju. Tāpat no Rīgas šovasar plānoti arī jūras kruīzi uz Ālandu un Sāremā salām.

Lasīt tālāk: Kruīzu kuģu kompānijas aktīvi plāno 2021./2022. gada sezonu, prognozē jaunus maršrutus un īpašas...

Tallink ar kuģi Romantika jūlijā piedāvās tiešos reisus uz Sāremā un Ālandu salām

Tallink Grupp šodien paziņoja, ka jūlijā veiks 2 īpašos kruīza ceļojumus no Rīgas uz jauniem galamērķiem – Ālandu salām un Sāremā. Reisi notiks jūlijā ar kuģi Romantika, kas ierasti kursē maršrutā Rīga – Stokholma.

Lasīt tālāk: Tallink ar kuģi Romantika jūlijā piedāvās tiešos reisus uz Sāremā un Ālandu salām

Rīgas brīvostā ievieš digitālās tehnoloģijas kravu plūsmas apkalpošanas ātruma uzlabošanai

Lai iepazītos ar ostas procesu digitalizācijas risinājumiem un ar visām iesaistītajām pusēm pārrunātu to ieviešanas gaitu, šodien Rīgas brīvostu apmeklēja satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Rīgas brīvostas pārvalde, turpinot ostas procesu digitalizāciju, uzsākusi jauna pilotprojekta testēšanu, kas paredz digitalizēt dokumentu apriti autokravu pārvadāšanai uz ostas termināļiem, kā arī automatizēt autotransporta apkalpošanu ostas teritorijā. Projekts top sadarbībā ar Latvijas Autotransporta direkciju, VID Muitas pārvaldi, SIA “Rīgas Universālais termināls” un lielāko enerģētikas beramkravu eksportētāju Baltijas valstīs.

Lasīt tālāk: Rīgas brīvostā ievieš digitālās tehnoloģijas kravu plūsmas apkalpošanas ātruma uzlabošanai

Tallink paziņo par jaunu maršrutu 2020. gada vasarā starp Rīgu un Helsinkiem

Tallink Grupp no 26. jūnija līdz 16. augustam uz laiku uzsāks regulāru kuģu satiksmi maršrutā Helsinki – Rīga, sniedzot šī reģiona iedzīvotājiem unikālu iespēju ceļošanai starp Somiju un Latviju šajā vasarā.

Lasīt tālāk: Tallink paziņo par jaunu maršrutu 2020. gada vasarā starp Rīgu un Helsinkiem

“Latitude Yachts” veiksmīgi turpina kuģu būves tradīciju Rīgas ostā

Šonedēļ no “Latitude Yachts” stāpeļiem ūdenī svinīgi tika nolaists Rīgas ostas uzņēmumā nule kā tapušā zvejas kuģa “ELLA” korpuss. Tas aprīkots ar galvenajiem kuģa mehānismiem - dzinējiem, dzenskrūvi un stūri. Nākamajās nedēļās kuģim vēl uzstādīs alumīnija virsbūvi un stūresmāju, kas izgatavota “Latitude Yachts” cehā. Kuģa aprīkojuma montāžas darbi tiks pabeigti Īrijā, un pēc aptuveni 6 mēnešiem “ELLA” uzsāks zveju Atlantijas okeānā. Kuģis top pēc dāņu kompānijas VESTVÆRFTET pasūtījuma.

Lasīt tālāk: “Latitude Yachts” veiksmīgi turpina kuģu būves tradīciju Rīgas ostā

Uzsāk Daugavgrīvas krasta nostiprinājuma atjaunošanas darbus

Pēc Rīgas brīvostas pārvaldes pasūtījuma ir uzsākti Daugavgrīvas krasta nostiprinājuma jeb BKRR dambja remontdarbi. Kā zināms, rudens vētru un jūras līmeņa izmaiņu ietekmē gada sākumā tika izskalota daļa no Daugavgrīvas krasta nostiprinājuma konstrukcijām.

Lasīt tālāk: Uzsāk Daugavgrīvas krasta nostiprinājuma atjaunošanas darbus

Rīgas ostā pirmajā ceturksnī kāpis pārkrauto labības produktu un dažādu kokmateriālu produktu apjoms

Šī gada pirmajā ceturksnī no Rīgas brīvostas nosūtīts 583,8 tūkst. tonnu labības un labības produktu, kas ir par 65,1% vairāk nekā 2019. gada pirmajā ceturksnī, un tas ir lielākais apgrozījuma kāpums starp visiem ostā pārkrauto kravu veidiem. Gandrīz pusi (271,1 tūkst. tonnu) no visa apjoma Rīgas ostas termināļi eksportējuši tieši marta mēnesī – laikā, kad visā pasaulē uzliesmojusi Covid 19 epidēmija, turklāt viss šis apjoms ir Latvijā izaudzētā labība.

Lasīt tālāk: Rīgas ostā pirmajā ceturksnī kāpis pārkrauto labības produktu un dažādu kokmateriālu produktu apjoms

Rīgas brīvostas valde pārskata budžetu un samazina izdevumus

Rīgas brīvostas valde aprīļa beigās ir pārskatījusi brīvostas budžetu - par piektdaļu jeb aptuveni 10 miljoniem eiro samazinot tajā plānotās izdevumu un investīciju pozīcijas. Tas darīts, ņemot vērā ekonomiskās aktivitātes samazināšanos pasaulē COVID-19 globālās pandēmijas ietekmē un neskaidrību, cik ātri un kādā intensitātē pēc dīkstāves atjaunosies starptautiskie kravu un pasažieru pārvadājumi. Neskatoties uz to, Rīgas brīvostas darbība turpinās pilnā apjomā, tāpat kā tiek turpināta vairāku ostai un pilsētai būtisku investīcijas projektu īstenošana.

Lasīt tālāk: Rīgas brīvostas valde pārskata budžetu un samazina izdevumus

Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš: “Krīze radījusi pārmaiņas, bet iezīmē arī jaunas iespējas”

 

Rīgas ostā strādājošie konteineru termināli bija vieni no pirmajiem, kas jau šā gada sākumā, kad vīrusa epidēmija visspēcīgāk uzliesmoja Ķīnā, saskārās ar Covid 19 radītās globālās ekonomiskās krīzes ietekmi, jo lielākā daļa konteineru plūsmas Rīgas ostā, tāpat kā citur Eiropā, ir saistīta tieši ar šī reģiona kravām.

Lasīt tālāk: Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš: “Krīze radījusi pārmaiņas, bet iezīmē arī jaunas...

Rīgas ostā izmēģina Latvijā radītu reālā laika ostu hidrodinamisko modeli

Foto: Juris Seņņikovs

Kopš aprīļa Rīgas ostā tiek izmēģināta brīvpieejas prognožu sistēma, kas reālā laikā attēlo straumes, viļņus un ūdens līmeņus, kā arī monitorē to attīstību ostas akvatorijā. Sistēmas neredzamā daļa ietver prognožu ražošanu – datu nepārtrauktu savākšanu un hidrodinamikas matemātisko modeļu darbināšanu īpašās datorprogrammās.

Lasīt tālāk: Rīgas ostā izmēģina Latvijā radītu reālā laika ostu hidrodinamisko modeli

Ārkārtas situācija nav viesusi būtiskas izmaiņas kravu pārkraušanā Rīgas ostā

Divu nedēļu laikā, kopš Latvijā ieviesta ārkārtas situācija un spēkā stājušies dažādi ierobežojumi saistībā ar COVID 19 izplatību, Rīgas ostā pieņemti un apkalpoti 119 kuģi, kopā pārkrauts 908 000 tonnu dažādu kravu.

Kravu plūsma norit gan ar jūras pārvadājumiem, gan pa sauszemi, izmantojot autotransportu un dzelzceļu - kopš 13.marta Rīgas ostā, saņemot un nosūtot kravas, apkalpotas 20 300 autotransporta vienības un 6 300 dzelzceļa vagonu vienības.

Lasīt tālāk: Ārkārtas situācija nav viesusi būtiskas izmaiņas kravu pārkraušanā Rīgas ostā

Tallink Grupp kuģis Romantika 29.04 un 30.04 veiks speciālos nodarbinātības reisus maršrutā Rīga - Stokholma, lai nodrošinātu kravu pārvadājumus un darbaspēka ar atļaujām kustību

Tallink Grupp ir vienojies veikt vienu speciālo reisu abos virzienos ar kuģi Romantika Rīgas – Stokholmas maršrutā 29.-30.04. pēc Latvijas investīciju un attīstības aģentūras lūguma un ar Latvijas Satiksmes ministrijas atļauju. Speciālā reisa mērķis, kurš no Rīgas aties 29. aprīļa vakarā un no Stokholmas 30. aprīļa vakarā, ir nodrošināt svarīgu transporta maršrutu tiem uzņēmumiem, kuru darbiniekiem ir jāceļo uz Zviedriju darba pienākumu dēļ un kuri pašreiz nevar ceļot ar citiem transporta veidiem spēkā esošo ceļošanas ierobežojumu dēļ. Speciālais reiss ir arī vajadzīgs, lai pārvadātu preces starp abām Baltijas jūras valstīm.

Lasīt tālāk: Tallink Grupp kuģis Romantika 29.04 un 30.04 veiks speciālos nodarbinātības reisus maršrutā Rīga...

Tallink prāmjus uz laiku varētu atbrīvot no ostas maksām Rīgas ostā

Ņemot vērā, ka koronavīrusa izraisītās slimības COVID-19 izplatības mazināšanai ir noteikti starptautisko pasažieru pārvadājumu ierobežojumi, ir apturēta arī Tallink līnijas prāmju satiksme starp Rīgu un Stokholmu. Domājot par risinājumiem, kā šajā brīdī atbalstīt krīzes situācijā nonākušo ostas uzņēmumu, Rīgas brīvostas pārvaldē lems par iespēju uz laiku atbrīvot abus Rīgas ostā piespiedu dīkstāvē esošos Tallink līnijas prāmjus no ostas maksām.

Lasīt tālāk: Tallink prāmjus uz laiku varētu atbrīvot no ostas maksām Rīgas ostā

Rīgas ostā pieaug autotransporta kravu plūsmas intensitāte

Šā gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar iepriekšējā gada pirmo ceturksni, Rīgas ostā par 12 % palielinājusies ar autotransportu transportēto kravu plūsma. Ja 2019. gada 1. ceturksnī ostā apkalpotas 119 295 kravas automašīnas, tad 2020. gada 1. ceturksnī apkalpoto kravas automašīnu skaits pieaudzis par 15,7 tūkstošiem, sasniedzot 134 985 automašīnu vienības.

Lasīt tālāk: Rīgas ostā pieaug autotransporta kravu plūsmas intensitāte

Ievērojot augstākos drošības standartus, Rīgas ostā ar prāmi no Vācijas nogādāti 476 pasažieri, no tiem 203 Latvijas valstspiederīgie

Foto: LETA/Edijs Pālens

Ceturtdienas vakarā ap plkst.23 Rīgas ostā piestāja "Tallink" prāmis no Vācijas pilsētas Zasnicas ar 476 pasažieriem, no kuriem daudzi ceļošanas ierobežojumu dēļ iepriekš bija saskārušies ar problēmām nokļūt atpakaļ dzimtenē. Ar prāmi mājās atgriezas arī 203 Latvijas valstspiederīgie.

Kuģi ostā sagaidīja Ostas policijas, Valsts policijas, Valsts robežsardzes, Muitas, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta un Rīgas brīvostas pārvaldes darbinieki - visi aprīkoti ar aizsardzības līdzekļiem.

Lasīt tālāk: Ievērojot augstākos drošības standartus, Rīgas ostā ar prāmi no Vācijas nogādāti 476 pasažieri,...