Meklēt

Ostas uzņēmuma veiksmes stāsta pamatā – inovatīvas tehnoloģijas un pievienotās vērtības pakalpojumi

Apvienojot divus Zviedrijas uzņēmējiem piederējušus terminālus, Rīgas brīvostā ir attīstījies nacionālā kapitāla uzņēmums “WT Terminal”, kurš kopš darbības uzsākšanas spējis jau septiņas reizes palielināt pārkrautos kravu apjomus. Turklāt uzņēmums ostas teritorijā veiksmīgi attīsta ražošanas jaudas, kā arī sadarbībā ar Latvijas inženieriem izstrādā un ievieš inovatīvas pašmāju kraušanas tehnoloģijas.

Lasīt tālāk: Ostas uzņēmuma veiksmes stāsta pamatā – inovatīvas tehnoloģijas un pievienotās vērtības pakalpojumi

Eksperts: kokmateriālu pārvadāšanas jomā “Brexit” Latvijas uzņēmējiem var radīt pat jaunas iespējas

Lielbritānija ir viens no lielākajiem Latvijas eksporta partneriem, kravas uz Apvienotās Karalistes ostām veido nozīmīgu daļu no apgrozījuma arī Rīgas ostā. Šī gada deviņos mēnešos kravu plūsma starp Rīgu un Lielbritānijas ostām sasniedza 2,5 miljonus tonnu, kas ir vairāk nekā 10% no kravu apgrozījuma ostā.  Tādēļ, jo saprotamāka ir interese par norisēm, kas saistītas ar Lielbritānijas izstāšanās procesu no ES, vai tā saucamo “Brexit” - divas trešdaļas no kravu apjoma uz Lielbritāniju veido Latvijas kokmateriālu eksports un ziņas par “Brexit” īpaši svarīgas ir tiem ostas uzņēmējiem, kas nodarbojas ar kokmateriālu kravu apstrādi un pārkraušanu. 

Lasīt tālāk: Eksperts: kokmateriālu pārvadāšanas jomā “Brexit” Latvijas uzņēmējiem var radīt pat jaunas...

Modernas un ietilpīgas noliktavas ļauj audzēt saldēto kravu produkciju apjomus Rīgas ostā

Atlantijas okeāna siļķu un skumbriju zvejas sezona rit pilnā sparā. Norvēģu, īslandiešu, skotu un Farēru salu zveju kuģi seko zivju migrācijas ceļam un pilda noteiktās nozvejas kvotas. Daļa zivju paredzētas Centrālāzijas reģionam, un šeit nozīmīga loma ir arī Rīgas ostai.

Lasīt tālāk: Modernas un ietilpīgas noliktavas ļauj audzēt saldēto kravu produkciju apjomus Rīgas ostā

Reidos Rīgas ostas akvatorijā ķer malu zvejniekus

Ik gadu no oktobra līdz decembrim Latvijas upēs noteikts liegums lašveidīgo zivju zvejai. Lai nodrošinātu sugas aizsardzību, upēs, kur zivis nārsto, tajā skaitā arī Daugavā, tiek organizēti kontroles reidi.

Lasīt tālāk: Reidos Rīgas ostas akvatorijā ķer malu zvejniekus

Projekts “Vēja barjeras Rīgas brīvostā” saņem atzinību konkursā “Gada balva Rīgas arhitektūrā”

Pasaules arhitektūras dienā, 7. oktobrī, jau četrpadsmito reizi tika pasniegta Gada balva Rīgas arhitektūrā. No vairāk nekā 700 aizvadītajā gadā ekspluatācijā nodotajiem būvobjektiem Rīgā, balvai tika izvirzītas 26 būves, tostarp arī Rīgas brīvostas pārvaldes realizētais projekts “Vēja barjeras Rīgas brīvostā”. Iespaidīgās 23 metrus augstās un kopumā 2 kilometru garās vēja barjeras, kas izbūvētas jaunajā Krievu salas termināļu teritorijā, šogad saņēma Rīgas pilsētas arhitekta biroja īpašo atzinību “Par nozīmīgu lielmēroga tehnisku risinājumu vides kvalitātes uzlabošanā ostas attīstības ietvaros”.

Lasīt tālāk: Projekts “Vēja barjeras Rīgas brīvostā” saņem atzinību konkursā “Gada balva Rīgas arhitektūrā”