Meklēt

Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš: “Krīze viesusi izmaiņas, bet iezīmē arī jaunas iespējas”

 

Rīgas ostā strādājošie konteineru termināli bija vieni no pirmajiem, kas jau šā gada sākumā, kad vīrusa epidēmija visspēcīgāk uzliesmoja Ķīnā, saskārās ar Covid 19 radītās globālās ekonomiskās krīzes ietekmi, jo lielākā daļa konteineru plūsmas Rīgas ostā, tāpat kā citur Eiropā, ir saistīta tieši ar šī reģiona kravām.

Lasīt tālāk: Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš: “Krīze viesusi izmaiņas, bet iezīmē arī jaunas iespējas”

Ārkārtas situācija nav viesusi būtiskas izmaiņas kravu pārkraušanā Rīgas ostā

Divu nedēļu laikā, kopš Latvijā ieviesta ārkārtas situācija un spēkā stājušies dažādi ierobežojumi saistībā ar COVID 19 izplatību, Rīgas ostā pieņemti un apkalpoti 119 kuģi, kopā pārkrauts 908 000 tonnu dažādu kravu.

Kravu plūsma norit gan ar jūras pārvadājumiem, gan pa sauszemi, izmantojot autotransportu un dzelzceļu - kopš 13.marta Rīgas ostā, saņemot un nosūtot kravas, apkalpotas 20 300 autotransporta vienības un 6 300 dzelzceļa vagonu vienības.

Lasīt tālāk: Ārkārtas situācija nav viesusi būtiskas izmaiņas kravu pārkraušanā Rīgas ostā

Ievērojot augstākos drošības standartus, Rīgas ostā ar prāmi no Vācijas nogādāti 476 pasažieri, no tiem 203 Latvijas valstspiederīgie

Foto: LETA/Edijs Pālens

Ceturtdienas vakarā ap plkst.23 Rīgas ostā piestāja "Tallink" prāmis no Vācijas pilsētas Zasnicas ar 476 pasažieriem, no kuriem daudzi ceļošanas ierobežojumu dēļ iepriekš bija saskārušies ar problēmām nokļūt atpakaļ dzimtenē. Ar prāmi mājās atgriezas arī 203 Latvijas valstspiederīgie.

Kuģi ostā sagaidīja Ostas policijas, Valsts policijas, Valsts robežsardzes, Muitas, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta un Rīgas brīvostas pārvaldes darbinieki - visi aprīkoti ar aizsardzības līdzekļiem.

Lasīt tālāk: Ievērojot augstākos drošības standartus, Rīgas ostā ar prāmi no Vācijas nogādāti 476 pasažieri,...

Tallink prāmjus uz laiku varētu atbrīvot no ostas maksām Rīgas ostā

Ņemot vērā, ka koronavīrusa izraisītās slimības COVID-19 izplatības mazināšanai ir noteikti starptautisko pasažieru pārvadājumu ierobežojumi, ir apturēta arī Tallink līnijas prāmju satiksme starp Rīgu un Stokholmu. Domājot par risinājumiem, kā šajā brīdī atbalstīt krīzes situācijā nonākušo ostas uzņēmumu, Rīgas brīvostas pārvaldē lems par iespēju uz laiku atbrīvot abus Rīgas ostā piespiedu dīkstāvē esošos Tallink līnijas prāmjus no ostas maksām.

Lasīt tālāk: Tallink prāmjus uz laiku varētu atbrīvot no ostas maksām Rīgas ostā

Precizēts plānotais prāmja Romantika ienākšanas laiks Rīgas ostā - 19.martā pl.23:30

Plānotais prāmja Romantika ienākšanas laiks Rīgas ostā - 19.martā pl.23:30 (laiks vēl var tikt precizēts).

Uz prāmja Romantika borta ir 476 pasažieri un 152 automašīnas. 203 pasažieri ir Latvijas valstspiederīgie.

Visi pasažieri reisa laikā iztaujāti par veselības stāvokli, vienlaikus informējot par obligātu 14 dienu karantīnas ievērošanu. Pēc Tallink Latvija sniegtajām ziņām, šobrīd neviens no reisa pasažieriem nav sūdzējies par veselības problēmām vai Covid 19 simptomiem.

Lasīt tālāk: Precizēts plānotais prāmja Romantika ienākšanas laiks Rīgas ostā - 19.martā pl.23:30