Meklēt

Realizējot vērienīgu attīstības projektu, Rīgas brīvostā atklāj jaunu piestātni

SIA "Magnat Group" izveidojusi jaunu piestātni Rīgas brīvostā. Piestātne izveidota, realizējot ostas teritorijas attīstības projektu "Vēju roze". Projektu paredzēts realizēt līdz 2011.gadam, veicot ieguldījumus 50 miljonu eiro (35 miljonu latu) apmērā.

"Vēju roze" ir pirmais ostas teritorijas daudzfunkcionālas attīstības projekts Baltijā, kas ietver ostas teritorijas abos Daugavas krastos un kur darbojas "Magnat Group" piederošās kompānijas SIA "Port Milgravis" un SIA "Port Magnat". Projekta "Vēju roze" gaitā notiks teritorijas projektēšana, celtniecība un ostas nekustamā īpašuma pārvaldīšana.

Projekta ģenerālo plānu, balstoties uz "Colliers International" rekomendācijām, izstrādāja arhitektu birojs "Burksgreen".

Pirmais svarīgais solis projekta "Vēju roze" realizācijā ir jaunas modernas piestātnes VM-4 atklāšana "Port Milgravis" teritorijā. Jaunās piestātnes sienas garums ir 154 metri. Piestātnes dziļums pēc būvniecības pirmās kārtas ir 7,5 metri, bet pēc otrās kārtas būs 10,5 metri.

Piestātnē varēs uzņemt kuģus ar palielinātu kravnesību - līdz 10 000 tonnu, kas dos iespēju strādāt ar Japānu, kā arī ar Vidusjūras un Amerikas valstīm.