Meklēt

Stājas spēkā Rīgas domes piedāvātās izmaiņas Rīgas brīvostas robežās

No šodienas stājas spēkā Rīgas domes piedāvātās izmaiņas Rīgas brīvostas robežās, kas paredz no ostas teritorijas izslēgt vairākas teritorijas un atvirzīt ostas robežas tālāk no pilsētas centra.

Kā ziņots, valdība 22.augustā akceptēja izmaiņas brīvostas robežās, nosakot, ka tās stāsies spēkā ne ātrāk kā šā gada 1.septembrī jeb pēc privatizācijas ierosinājumu iesniegšanas beigu termiņa.

Līdz ar to no ostas izslēgto zemju nomnieki, ja vēlēsies, tās varēs iegādāties par tirgus cenu, nevis par ievērojami mazāku samaksu, kas būtu iespējams, ja viņi paspētu iesniegt privatizācijas ierosinājumus līdz septembrim. Kamēr zeme atrodas ostas teritorijā, to nevar privatizēt.

Satiksmes ministrs Krišjānis Peters (LPP) valdību informēja, ka lēmumprojekts ir saskaņots ar Rīgas domi. Pilsētas mērs Aivars Aksenoks (JL) esot apliecinājis, ka sagatavotie valdības noteikumi atbilst Rīgas domes lemtajam par izmaiņām ostas robežās. Saskaņojumi saņemti arī no ostas valdes un pārvaldes, Tieslietu un Finanšu ministrijām, kā arī no VAS "Latvijas dzelzceļš".

Ministru prezidents Aigars Kalvītis (TP) uzsvēra, ka par bijušo ostas zemju privatizāciju būs jālemj Rīgas domei.

Kā ziņots, ka valdība par ostas robežu maiņu lēma atkārtoti, jo 15.augustā atbalstītais dokuments bija juridiski neprecīzs.

Jau ziņots, ka izmaiņas brīvostas robežās, kas paredz samazināt ostas teritoriju un to atvirzīt no pilsētas centra, šā gada 6.jūnijā atbalstīja Rīgas dome. Saskaņā ar likumu "Par ostām" galīgo lēmumu par Latvijas ostu robežām pieņem valdība.

Saskaņā ar jaunajiem noteikumiem Rīgas brīvostas teritorijas kopplatība ir 6348 hektāri: zeme - 1962 hektāri, iekšējie ūdeņi - 1271 hektārs, bet ostas ārējais reids - 3115 hektāri. Teritorijas kopplatību varēs precizēt pēc robežu uzmērīšanas dabā.

Rīgas brīvostas robeža noteikta līdz Vanšu tiltam. Paredzēts, ka teritorijās, kur ostas robeža ir pa Daugavas krasta līniju, Rīgas brīvosta drīkst veikt ar ostas akvatorija uzturēšanu saistītu darbību 20 metru platā teritorijā.

Ostas teritorijā iekļauta Kundziņsala, kurā paredzēta jaukta apbūve. No ostas teritorijas izslēgta Andrejsala, Vējzaķsala, Andrejosta, kā arī daļa Spilves pļavu un dažas Mangaļsalas dabas teritorijas.

Izmaiņas robežās ierosināja Rīgas Brīvostas pārvalde.

Mārtiņš Vilemsons LETA